| GouDidodino a întrebat:

Dacă am dioptriile +2, 5 inseamna ca sunt chior ca liliacul? (Nu planta)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La +2, 5 încă poți sa îți folosești ochii, poți identifica obiectele, sa faci diferența dintre lucruri, deci nu ești chior ca un liliac.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lilieci nu vad deloc, ei transmit ultrasunete in aer, ele se lovesc de anumite obiecte si vin inapoi, astfel ei stiu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vezi cu ochelarii, nu ești.
Liliacul nu este chior deloc, el are altă modalitate de a vedea.

| Catrice a răspuns:

Ești chior ca un animal atunci.

| Dalmore a răspuns:

Liliecii se orienteaza prin vibratii, tu vibrezi cand te izbesti de chestii deci da
Felicitari, esti un liliac.