| GTA100 a întrebat:

Dacă am luat bacul pe copiat, am luat permisul de conducere pe șpagă iar acum vreau sa ma angajez pe pile credeți ca ma voi descurca la job?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ulciorul nu merge de multe ori la apa si daca un examen il iei pe pile, cu siguranta ca in trafic treaba nu sta asa, fiindca nestiind sa aplici regulile de circulatie, poti face accidnete grave sau chiar mortale.
Cine ti-a dat permisul este un bou, ca nu ti-a facut un bine, ci un rau imens.
Cat priveste locul de munca, stai linstit ca acum se da 3 luni de proba paa ti s eface contract permanent si se lamuresc oamenii repede, cu cine au de aface.

| Mosotti a răspuns:

Ca ai luat bacu pe copiat nu conteaza, pe multi nu ii ajuta in viata, decat daca dau la o facultate la una sau doua din materiile de la bac si trebuie sa aiba habar.
Daca ai luat carnetu pe spaga s-ar putea sa te duci dracu sau sa omori pe cineva, iar la job depinde, degeaba ai pile daca nu te descurci.

Tu stii daca faci fata la job.
Sunt multi care au ajuns pe pile la job dar s-au descurcat, stiau ce sa faca, doar ca au fost ajutati sa se angajeze.
Sau au mai invatat si la locul de munca.

| dullcat a răspuns:

Felicitari, un adevarat roman.

| Simpatic a răspuns:

Sigur ca te vei descurca, dai bani sefilor ca sa te vada competentwinking

@all

pana la urma avem de-a face cu un om asumat, omul nu s-a dat ceea ce nu estewinking
bravo tinere fii deschis in felul asta in continuare si vei ajunge departe happy

ps: cred ca este prima intrebare de pe TPU pe care o notez cu nota 10, asa ca sa moara de ciuda 'cultii' de pretutindeniwinking

| VoidEternal a răspuns:

Pasul următor e să candidezi la primărie. Te potrivești perfect.

| Theo94 a răspuns:

Depinde de job, de ce trebuie sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tare ești. laughing

| Lupică27 a răspuns:

Am avut un coleg de liceu era cel mai prost din clasa, acum lucreaza in politie la birou ceva ofiter cred.
Asa ca, hai ca se poate trebuie doar sa insisti societatea asta este a voastra acum, voi sunteti stapanii!

| Standt a răspuns:

Doar daca nu ti se da nimic de lucru dar tu dai "ce se cuvine" in rate, sefilor. In rate insemnand la fiecare salar.

Răspuns utilizator avertizat