| Cosmin635 a întrebat:

Dacă am mazgalit pe o tabla interactivă cu un marker se mai poate șterge?laughing
Intreb pentru altcinevalaughing

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Foloseste solutie de curatat ecrane/electronice delicate (sunt si servetele) sau servetele de curatat ochelari

spirt NU recomand, din cauza ca, contine ablastru de metilen, care e dezinfectat dar si o vopsea albastra FOARTE puternica (daca iti pui picaturi de albastru de metilen pe dinti/limba, se pastreaza zile in sir pana se duce) si cu toate ca e diluat serios tot lasa pete albastre

daca nu ai nimic de mai sus, incearca cu un servetel cu apa chioara... si apoi stergi cu alt servetel uscat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa se stearga, daca folosesti o carpa foarte moale, cu un pic de alcool tehnic pe ea, stergand usor.

| Kindal38 a răspuns:

Se sterge cu puțin spirt.