| Abcfunny a întrebat:

Daca am pielea alba ma pot bronza? ma refer dupa ce ma inrosesc ma pot inegri?

7 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Te vei bronza... dar nu uniform! Si eu am pielea alba...si nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa ma usture pielea cand ma duc la mare.anul acesta inainte sa plec la mare ma voi duce 2 sedinte la solar... poate nu o sa ma mai inrosesc.Si o sa folosesc o crema cu SPF ridicat.
Incearca si tu!
Succes!

| JackieSue a răspuns:

Toate prietenele mele prea albe s-au inrosit si atata...cam asta e bronzu`laughing la ele, depinde cat de alba esti. Daca ai pielea ca nemtii te asigur ca nu o sa te innegrestitongue.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu... te vei inrosi si te vei arde(daca stai mult si fara protectie!).laughing
In orice caz...trebuie sa te dai cu crema de protectie SPF30-40(asta mai puternica este pentru tipul tau de piele)!

| machupicchu a răspuns:

S-a avertizat, ca in aceasta vara este bine sa nu expunem piela actiunii razelor solare...
Dar si fara acest avertisment, persoanele care au piela alba, prin expunerea la soare si mai ales prin "sedinte la solar" sunt candidate sigure la a contracta un viitor cancer de piele...

| andreea89 a răspuns:

De innegrit n-ai sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric. Dar ai grija s-o faci treptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te poți bronza și la solar și la soare.
În primul rând pentru obținerea unui bronz sănătos și de durată trebuie să folosești o cremă solară cu factorul cel mai înalt - 50+.
La solar pentru început stai 3-4 minute, faci pauză o zi și repeți procedeul. După o săptămână crești numărul de minute la expunerea solarului 6-8, o zi pauză și tot așa. Saloanele de bronzat care se respectă îți oferă în prețul ședinței și o cremă de protecție.
La soare te expui dimineața între 8.30-10.30 (suntem în toiul verii, razele solare sunt mult mai puternice și distrugătoare ale pielii în mijlocul zilei) iar după-amiaza între 16.30-18.30.
O faci progresiv: în prima zi 3-5 minute la soare, apă, cremă solară - timp de 3-4 zile, apoi te expui la soare 10 minute, apă, cremă solară; 6-7 zile, 15 minute, apă, cremă solară.
Numai așa obți un bronz natural și de durată și închis la culoare. Distracție plăcută la plajă.
Pa, pa.