| RAY a întrebat:

Daca ar fi ca in toata lumea sa se vorbeasca o singura limba ce limba ati alege? de ce?

Răspuns Câştigător
| Madayna a răspuns:

Engleza, pentru ca majoritatea romanilor au inceput sa se descurce cat de cat si cu aceasta limba.

9 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Mandarinahee hee
(este cea mai vorbita limba de pe Terra)

| thegatekeeper a răspuns:

Probabil engleza, pentru ca este deja cunoscuta de foarte multe persoane din toata lumea si este relativ simpla, dar nu mi-ar placea sa se intample asta - ar fi prea plictisitor si monoton, chiar daca ar simplifica multe aspecte si ar avea si multe avantaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Latina moarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana. Sa inveti si tu odata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feniciana.

Aş alege limba română, fiindcă mi se pare foarte frumoasă şi complexă. Plus că exceptându-i pe italieni şi portughezi, mai toţi cetăţenii altor popoare se chinuie atunci când trebuie să vorbească în româneşte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. TantiTantza:
Tie-ti place ca i se-nvarte limba-n gura cand vorbeste rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt TantiTantza:
Si mie mi se-nvarte cand zic asta: Krankenschwesterwinking

| EarsOfAFox a răspuns:

Germana, fiindca te chinui tu cu ea.

| RAY explică (pentru EarsOfAFox):

Vad ca am fani pe TPU, si engleza nu imi placea in generala, liceu, apoi ceva s-a intamplat nu stiu ce dar ma uit la filme, documentare si inteleg, cred ca o limba se traieste la propiu si de aia am invatat engleza, cu germana fac la fel