April
| April a întrebat:

Daca ar fi fost sa fiti intrebati, unde si cand ati fi vrut sa va nasteti?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Chiar daca am o gramada de probleme stiu ca toata lumea le are... unii au probleme mai mari altii mai mici...insa toti le avem...si printre atatea probleme, ma refer la cele cu parintii mei, am si o viata foarte frumoasa cu oameni care stiu sa ma faca fericita si sa uit de grijile de acasa...si nu'mi imaginez viata altfel sau altundeva si cu alti oameni...deci raman la acelasi loc si la aceeasi data la care m-am nascut:Romania, 13 septembrie 1992

14 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Venetia, an 2000. sau
Franta, sec XVII-XVIII.

| SweetCandy a răspuns:

Mie mi-ar fi placut sa fiu rusoaicabig grin nu stiu dc dar mi-ar fi plcaut la nebunie... poate prin 1990big grin km asabig grin

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

As fi vrut sa ma fi nascut in spania...sau in canada... dar in acelasi an... 1987.big grin

| Bishop a răspuns:

Pai in Honolulu in '95, tot pe 30 iunie ca imi place happy

bishopwinking

| lifeForJesus a răspuns:

Olanda...prin ani 90.

| sTeFaN. a răspuns:

As fi vrut sa fiu nascut in Roma, anul 1995.

| MissD a răspuns:

In new york in 90

| Letytzy@ a răspuns:

Mi-ar fi placut sa ma nasc in Italia in1990...

| blackcat_3605 a răspuns:

In Romania, anul 1467

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Prea mici pentru a putea fi bagati in seama, nu nastem atunci cind ne e scris, acolo unde ne e scris, dar in orice timp si loc sa nu uitam ca"omul sfinteste locul"

| azzzzorrel a răspuns:

La paris...pe 13 mai....de fapt chiar acolo mam nascut

| leonet09 a răspuns:

As fi vrut sa ma fi nascut la paris si in anul 1997

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur exista doua mari Civilizatii ale Stra-antichitatii Omenirii! Una este aceia a Inzilor alta Superioara a Traco-Getilor care implicit incumba pe aceia a Dacilor. Da una este mai cunscuta iar Tracilor li ss-adeformat/ascuns/mintit( de istoruci moderni si de nimicuri) adevaratul Moment de Glorie care a adus revelatii si in Cunoasterea Divinului( in fapt a insa-si Egzistentei) precum si un Mod de Viere total diferit ( Lipsa sclaviei si a cunoasterii Eternitatii)
Cert daca Dumnezeu, ( Suprauniversalul) ar dori sa-i spun unde as dori sa ma Nasc, nu as concepe sa-mi schimb Locul de Bastina/Nastere/Fiintare deoarece in aceasta lumepamanteana nu pot intelege ca ar fi un alt Teritoriu mai Sfant/Binecuvantat de Cel Ce Este Absolutul si Unica Entitate Deplina ( atentie nu sunt un om Mistic, sunt pacatos constient ca fac fapte impotriva Firii si le fac Stiind ca le fac)
In sustinere vin sa arat ca Rasa Alba este Traca si europeana asa precum Rasa Neagra este africana, chiar daca caderea umana( nu Omeneasca ) a ajuns sa nege apartenenta Albilor la Marea Familie Traca/Getya/Daca din care actualul Neam romanesc este cel mai fidel Pastrator al marii parti ale Proprietatilor de Origine. Desigur Greci/mMacedonienii/Latinii/Francii/Hispanici si cu Prioritate Neamul actual Germanic este ( cu voia sau fara placerea l; or ) apartinatori Tracilor/Europenilor. Sigur rude europene ale Tracilor sunt si britanici si scandinavii ( in parte)
este o intrebare simpla pentru un Om si complicata/dilema doar pentru umanitate si cei ce nu stiu cine sunt!
O viata fericita sa va Dee Dumnezeu tuturor insa dregatorior asa precum ei dau Multimii, Sarmanilor!
petru borodi/Cluj
P. S " Cine e blond( alb) si nu stie ca e Trac, acela nu stie cine este!""
( Aros din Milet)

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Finlanda, anii '90

Am eu motivele mele laughing)