| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre o persoana cu un aspect fizic foarte placut, dar mai rece in comportament si o alta cu un caracter frumos, o atitudine optimista si mereu cu zambetul pe buze, dar cu o infatisare mediocra ce nu va atrage atentia cu nimic, nefiind estetic pe placul vostru, spre ce varianta ati opta?

9 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

As alege persoana cu suflet mai bun.

| mgtow a răspuns:

O iau pe cea cu suflet bun si platesc pentru realizarea operatiei estetice sa fie mai frumoasa si ne vom iubi pana la adanci batraneti.

| MaliciousDeath a răspuns:

As alege-o pe a 2-a.Pe principiul ca contrastele se atrag si n-am chef sa ma plictisesc.

| asdfgh23 a răspuns:

Pai normal ca as alege-o pe prima dar slabe sanse sa o fac pentru ca la inceput esti atras de aspectul fizic

| ElenaSA a răspuns:

Daca alegi persoana cu aspect placut s-ar putea sa fii mereu singura si sa te simti ignorata. Persoana draguta la suflet are sanse sa-ti fie prieten bun si sa te faca sa-ti transformi sentimentele de prietenie in iubire.

| PedoBarbie a răspuns:

Ambele variante dacă se poate.

| vladutik a răspuns:

A doua, dar totusi, eu cred ca ar trebui sa fie un echilibru intre cele doua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe niciuna. Dar mai ales, nu pe a doua. Adică, o persoană care zâmbeşte ca proasta tot timpul, crede că totul e roz şi că toate treburile se vor rezolva cu bine, şi pe lângă asta e şi urâtă cu spume, chiar nu vreau să-mi închipui cum ar fi...

Aşa, dacă ar fi fie frumoasă şi realistă, cum pare că ai descris-o pe prima, ar fi numai bună.

| LuS[z] a răspuns:

Aspectul fizic nu e relevant. Conteaza caracterul si sufletul happy As alege persoana cu caracter frumos