| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre urmatoarele situatii dramatice de viata, pe care ai alege-o: o calamitate care te-ar afecta in mod direct (de exemplu cutremurul din Haiti), o boala incurabila (cancer) sau despartirea de persoana iubita (sa zicem sotul/sotia cu care ti-ai petrecut ani buni din viata)?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Ultima.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Daca ar fi sa alegi intre urmatoarele situatii dramatice de viata, pe care ai alege-o : spanzurat, impuscat sau decapitat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnisoara ai porniri spre a te flagela? Chestiilor astea nu poti decit sa le faci fata. Dar sa alegi?

April
| April a răspuns:

O ierarhizare a situatiilor dramatice enumerate de tine, in conceptia mea ar fi urmatoarea:
-cea mai tragica ar fi boala incurabila:nu exista scapare;
-despartirea de persoana iubita ar fi o trauma care m-ar urmari toata viata; totusi aceasta din urma, n-ar fi neaparat pusa in pericol;
-un cutremur devastator poate lovi dar poate si ocoli:poti sa te numeri printre supravietuitori.Prin urmare as miza pe noroc si as alege cutremurul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BitterSweet, impuscata.
Harciog, daca prin absurd ai fi nevoit sa alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea prefer sa resping o absurditate chiar si aleasa de mine.

| elena a răspuns:

Nu doresc, nici prin absurd, sa aleg vreo situatie din cele enumerate de tine. Poate doar despartirea de persoana iubita, mai este nevoie si de o schimbare in viata...sigur in bine.

| Razvan a răspuns:

In niciun caz calamitatea pentru ca nu m-ar afecta numai pe mine si pe ceilalti. O boala incurabila cu conditia sa mor repede nu sa stau sa chinuiesc si sa-i fac sa sufere pe cei din jurul meuwinking

lolita
| lolita a răspuns:

Nu as alege nimic din ce ai siz tu mai sus deoarece niciuna din siotuatiile astea nu te anunta cand vine. eu sper totusi ca nu mi se va intampla nimic rau.