| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre urmatoarele situatii dramatice de viata, pe care ai alege-o: o calamitate care te-ar afecta in mod direct (de exemplu cutremurul din Haiti), o boala incurabila (cancer) sau despartirea de persoana iubita (sa zicem sotul/sotia cu care ti-ai petrecut ani buni din viata)?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Ultima.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In niciun caz calamitatea pentru ca nu m-ar afecta numai pe mine si pe ceilalti. O boala incurabila cu conditia sa mor repede nu sa stau sa chinuiesc si sa-i fac sa sufere pe cei din jurul meuwinking

April
| April a răspuns:

O ierarhizare a situatiilor dramatice enumerate de tine, in conceptia mea ar fi urmatoarea:
-cea mai tragica ar fi boala incurabila:nu exista scapare;
-despartirea de persoana iubita ar fi o trauma care m-ar urmari toata viata; totusi aceasta din urma, n-ar fi neaparat pusa in pericol;
-un cutremur devastator poate lovi dar poate si ocoli:poti sa te numeri printre supravietuitori.Prin urmare as miza pe noroc si as alege cutremurul.

| Arthur a răspuns:

Daca ar fi sa alegi intre urmatoarele situatii dramatice de viata, pe care ai alege-o : spanzurat, impuscat sau decapitat?

| elena a răspuns:

Nu doresc, nici prin absurd, sa aleg vreo situatie din cele enumerate de tine. Poate doar despartirea de persoana iubita, mai este nevoie si de o schimbare in viata...sigur in bine.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu as alege nimic din ce ai siz tu mai sus deoarece niciuna din siotuatiile astea nu te anunta cand vine. eu sper totusi ca nu mi se va intampla nimic rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnisoara ai porniri spre a te flagela? Chestiilor astea nu poti decit sa le faci fata. Dar sa alegi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BitterSweet, impuscata.
Harciog, daca prin absurd ai fi nevoit sa alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea prefer sa resping o absurditate chiar si aleasa de mine.