Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Daca ar trebui sa iti schimbi prenumele, care ar fi cel nou pe care l-ai alege?

255 răspunsuri:
| ionpusca a răspuns:

Ei oameni buni orice om cand se boteaza isi pune un nume romanesc si crestin de exemplu Ion, Gheorghita, Vasile, Maria, Florica etc deoarece orice nume are o anumita energie si un anumit inger pazitor! nu va luati dupa prostii! romanii au cele mai frumoase nume! uite eu ma numesc Ion dar niciodata nu ma voi dezice de el!

| zubyx a răspuns:

Helena sau Alondra. I love them. happy

| AlexutzaBha a răspuns:

Buna! Daca ar fi dupa mine sa-mi schimb cele 2 prenume cel nou ar fi : Adelina

| KoallaBăă a răspuns:

Amalia,Ruxandra, ceva mai putin comun big grin

| XxAmaliAxX a răspuns:

Imi place prenumele meu, acum nu l-as mai schimba, desi nu pot sa zic ca nu imi mai plac si alte 2 nume:
"Teodora" si Otilia".

| Hinatique a răspuns:

Sasha. E cel mai super nume. Mie imi place mult!happy

| miru2000 a răspuns:

Sofia

| violeta02 a răspuns:

Daca ar fi sa aleg asa alege Anca de la telenovela muzicala Pariu cu viata

| Yumenohana a răspuns:

Cred ca as alege un nume japonez, gen Shizuko/ Saiko / Yuki big grin

| elen1987 a răspuns:

Maria

| AnasiAndreea a răspuns:

Nu as schimba nimic, dar as alege cu mare drag Simona.

| UltimulTemplier a răspuns:

Aș alege AnOnIm. big grin

| frysculitza a răspuns:

Mirabela

| XxvalivalentinaXx a răspuns:

Imi iubesc numele! Nu l-as schimba pentru nimic in lume! Si plus mi se potriveste!

| Harley007 a răspuns:

Prenumele imi este Iuliana... poate mi l-as schimba in Lina, dar in ultimul timp incepe sa-mi placa prenumele)

| Gabitzz a răspuns:

Larisa

| IubescAnimalele a răspuns:

Imi ador numele

| Dragos_Cristiana_1990 a răspuns:

Cred ca as alege MARIA sau ANA... Dar in orice caz, nu as prea vrea sa-mi schimb numele. Imi place mult numele meu! Dar ma repet ca l-as schimba, ar fi Maria sau Ana. O zi placuta sa aveti TPU.ro!

| Popa_Mihai_1905 a răspuns:

Prenumele meu este bun dar as vrea să l schimb în Simon... Este mai cool.

| ThomasTom a răspuns:

Imi place prenumele mele Roxana. Dar daca as putea l-as schimba in Eliza.

| Tha_Criss_Ralu_1990 a răspuns:

Am un nume frumos pentru mine dar dacă ar fi să il schimb ar fi un Hope sau Emma in nici un caz Crystal(numele meu acum).

| TheLitlleKitty a răspuns:

Sookie

| Tiia a răspuns:

Nu l-as schimba, pentru ca nasii mei l-au ales si mie imi place. Chiar daca nu era frumos tot nu mi'l schimbam happy!

| DianaaMariia a răspuns:

Ar fi Gabriela, Maia sau Caily big grin

| andysixxlover a răspuns:

Alesia sau jein

| MinnieKids a răspuns:

Mie mi-a placut din totdeauna numele Delia-Simona...Dar nu vreau sa-l schimb pe cel pe care il am acum!

| SkaterulSkate a răspuns:

Pai ma chema Sorin..eu l-as schimba in... Leon

| zamfyr94 a răspuns:

Tony

| addasiclau a răspuns:

Hm...nu mi-am schimba prenumele, imi place mult :*

| Aleen_Mad_1991 a răspuns:

Frusinel_boss_2016