nony
| nony a întrebat:

Daca banul este ochiul dracului. ochiul lui Dumnezeu care este?

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Daca e vorba sa fie pamantesc...
Natura! De ce? Pentru ca atata timp cat o protejam ii aratam Lui ca ne pasa de ea!

44 răspunsuri:
| cristina_4037 a răspuns:

Soarele si stelele

| Gabry a răspuns:

Ai dreptate!sadEra atat de simplu si nu a putut nimeni sa-si dea seama!sadDumnezeu se i-a dupa mama unui om pentru ca ea la invatar tot ce stie!
Toti am fost orbi si nu ne-am dat seama de acest lucru!

| AnubisTheGod a răspuns:

Banul se zice ca ii ochiul dracului pentru ca pentru bani se lupta toti si asa ies certurile, scandalurile... dar normal e gresit pentru ca banu ii facut de om iar omu ii facut de D-zeu deci ii f complicat.

| Casiana a răspuns:

Lumanarilelaughing

| tynatwine a răspuns:

Probabil ochiul lui Dumnezeu e acea chestie descoperita la 700 de ani lumina in constelatia Varsatorului. s-a gasit si "mana lui Dumnezeu"... Hmm ce cred eu e ca... tot ce inseamna bunatate si credinta in EL... il reprezinta pe Dumnezeu.

| lia a răspuns:

Eu cred ca asta este si ideea, ca Dumnezeu nu are nimic material!
Adica, banul este ochiul dracului pentru ca majoritatea se lasa umbriti de el, si uita astfel de telul lor in aceasta viata.

| yuli10 a răspuns:

Tind sa te contrazic... sincer? poate tu si eu si el avem mame bune care ne-au fost alaturi. dar poate mama lui x este o drogata infecta care nu stie ce sa mai vanda din casa sa isi ia doza si pentru ca ala mic ii mai sta si in drum in loc de cina ii arde vreo doua si il lasa lat. si e doar unul dintre exemplele care imi trec prin cap.
eu nu am niciun raspuns la intrebare pentru ca nu cred ca e ceva total pur care sa poata fi considerat ochi al lui Dumnezeu. dar o sa ma mai gandesc si eventual revin... dar probabil o sa treaca mult mult timp...

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Sufletul?big grin

| yachtmanblue a răspuns:

Ochiul lui Dumnezeu este unul din ochii tai. Pentru ca tu esti creatia Lui si produsul Lui, fiul Lui, scopul Lui si... tu insuti.

| rudragos a răspuns:

Raspunsul corect a mai fost dat: OMUL

| Raiden a răspuns:

Ochiul lui Dumnezeu este Este un tunel de gaze strălucitoare.
O "minune din spatiu".
Datorită aspectului său asemănător cu un ochi uriaş ce ne priveşte planeta de la o distanţă de 700 de ani-lumină, oamenii de ştiinţă de la NASA au botezat o nebuloasă observată cu ajutorul telescopului european Wide Field Imager "Ochiul lui Dumnezeu".

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Buna intrebareabig grin...Cred ca biserica, copilul, pamantul, lumea.Parerea meathinking:*

| Georgiana2905 a răspuns:

Probabil felul in care folosim anii. In acest fel le dam valoare sau nu. Ochiul lui Dumnezeu este peste tot, in tot si in toate. In absolul tot ce vedem El si-a pus amprenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul