nony
| nony a întrebat:

Daca banul este ochiul dracului. ochiul lui Dumnezeu care este?

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Daca e vorba sa fie pamantesc...
Natura! De ce? Pentru ca atata timp cat o protejam ii aratam Lui ca ne pasa de ea!

44 răspunsuri:
| snepy a răspuns:

Daca banul este ochiul dracului inseamna ca ochiu lui dumnezeu este obiectul ( tot ce poti cumpara cu bani ) happy

| snepy a răspuns:

Are dreptate nony cu "Din cauza religiei au murit mai multi oameni decat in cele doua razboaie mondiale"

| Timishan a răspuns:

Detasarea vietii fata de ban este ochiul lui Dumnezeu.hee hee

| bluerose a răspuns:

Nu stiu daca la asta te referi, dar s-a fotografiat in spatiu "ceva" ce seamana cu un ochi care priveste spre pamant si care a fost numit "ochiul lui Dumnezeu".

| Raiden a răspuns:

Ochiul lui Dumnezeu este Este un tunel de gaze strălucitoare.
O "minune din spatiu".
Datorită aspectului său asemănător cu un ochi uriaş ce ne priveşte planeta de la o distanţă de 700 de ani-lumină, oamenii de ştiinţă de la NASA au botezat o nebuloasă observată cu ajutorul telescopului european Wide Field Imager "Ochiul lui Dumnezeu".

| adinescu a răspuns:

Icoanele din fiecare casa."daca banu e ochiul dracului atunci popa are pleaoape in buzunar"

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Buna intrebareabig grin...Cred ca biserica, copilul, pamantul, lumea.Parerea meathinking:*

| cristina_4037 a răspuns:

Soarele si stelele

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Sufletul?big grin

| rudragos a răspuns:

Raspunsul corect a mai fost dat: OMUL

| tynatwine a răspuns:

Probabil ochiul lui Dumnezeu e acea chestie descoperita la 700 de ani lumina in constelatia Varsatorului. s-a gasit si "mana lui Dumnezeu"... Hmm ce cred eu e ca... tot ce inseamna bunatate si credinta in EL... il reprezinta pe Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony judecand dupa intamplari ar parea ca ochiul Domnului e religia, poate alti nu au aceeasi parere, de fapt majoritatea nu vor avea aceeasi parere.Chiar credeti ca Ochiul Domnului e neaparat un "lucru" care aduce numai bine? Am ales religia ca reprezentare pentru ochiul Domnului, din cauza asemanari sintre ban, religie si sabia cu 2 taisuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul

| AnubisTheGod a răspuns:

Banul se zice ca ii ochiul dracului pentru ca pentru bani se lupta toti si asa ies certurile, scandalurile... dar normal e gresit pentru ca banu ii facut de om iar omu ii facut de D-zeu deci ii f complicat.

| yachtmanblue a răspuns:

Ochiul lui Dumnezeu este unul din ochii tai. Pentru ca tu esti creatia Lui si produsul Lui, fiul Lui, scopul Lui si... tu insuti.