| dutza_8221 a întrebat:

Daca cineva sufera de epilepsie, este acesta un motiv pentru care l ati considera nebun? v ati feri de persoana respectiva?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Am citit mult despre psihologia umana si m-a dezgustat profund felul in care oamenii resping oamenii care nu ii inteleg. Orfanii, bolnavii sunt pusi la zid pe cand prostii sunt incurajati
Un prieten a murit de epilepsie la 19 ani. N-a avut niciodata o prietena, nu l-am vazut zambind niciodata.Era inofensiv.Lumea niciodata nu i-a raspuns la salut de teama sa nu intre in vorba cu un ciudat
Oamenii sunt prea inculti pentru a intelege

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! A suferi de o boala nu e totuna cu a fi nebun.Desigur ca nu m-as feri de acesti oameni fiindca ei nu sunt teroristi, criminali sau infractori, deci NU reprezinta un pericol REAL pentru societate si mai mult decat atat, ei nu ne incurca nu nimic.

| Rayyy a răspuns:

Nu, in niciun caz nu l-as considera nebun. L-as trata ca pe orice alt om, fara a face vreo diferenta. Mi se pare egoist si absolut imatur din partea cuiva sa rada de o persoana care se confrunta cu o astfel de problema.