| cryss_1476 a întrebat:

Daca este cineva care a facut un proiect sociologic despre "efectul mesajelor mediatice cu un continut crescut de agresivitate asupra tinerilor". va rog mult de tot, spuneti-mi niste idei, sau unde pot gasi detalii despre asa ceva, orice. mersi anticipat ( fundita pentru cel/ cea care ma ajuta).

Răspuns Câştigător
| claudiea79 a răspuns:

Efectul mesajelor mediatice? uitate pe realitatea cum arata aia din grecia revoltele toti tineri viseaza deja sa iasa in strada sa faca revolutie. cum au iesit la misting 100 de pensionari si realitatea ai arata de aproape parca ar fi 1000. in grecia au murit oamenii pe strada. sau facut bande de hoti care sparg case. oamenii dau foc la banci se bat intre ei. razboi civil. nu ne-am dori sa fie in romina ca in grecia. greci sint lenesi cei care lucrau la stat la 12 ziua erau acasa sa primeau si al 13 si al 14 salariu. in agricultura nu muncesc ei ii lasa pe rominiii. ei vroiau banii multi; petrecerii; haine de firma; masinii scumpe si parfumuri, sa mai puna osul la munca; cei de la patron muncesc si 10-12 ore pe zi fara prime; nu poate statul tot sa le dea si ei sa stea degeaba. si la noi la stat sint oamenii care la ora 1 la prinz vinera pleaca de la servici dar vor salarii mari cit casa, sa le merite intii