| turist a întrebat:

Daca nimeni nu s-ar inrola si n-ar lua arma in mana ar mai fi razboaie? Imaginati-va o lume fara arme... Cati bani s-ar economisi si cate vieti ar fi salvate? Cati copii ar trai fara griji? etc...astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Dan a răspuns:

In viitor nu o sa mai fie razboi "clasic" ci razboi moder, mai spectaculos.Nu tu faci jocurile in lume ci alti, suntem prea mici si naivi.

3 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu te inrolezi, te obliga.si te duci ca draq.
Eu te intreb altceva. tu iti dai seama cati bani se castiga cu razboaile astea?
Si partea prosta e ca nimeni nu vrea sa-i piarda, asa ca...

| viking a răspuns:

In viitor razboaiele nu o sa mai aiba nevoie de oameni sa lupte, totul se va face controlat de oameni de la distanta, deja sunt avioane, tancuri etc care functioneaza fara oameni in ele, sunt controlate de un om de pe un calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate, va urma şi cel de-al treilea război mondial, ultimul...de arme vom scăpa în veacul viitor, în acesta n-avem nicio şansă plauzibilă! Şi totuşi, decât foarte puţine deziderate sunt imposibile, restul pot fi posibile! Să sperăm...