| anonim_4396 a întrebat:

Daca primaria orasului in care locuiti ar primit fonduri europene in valoare de 700 de mii de milioane de euro pentru proiectul construirii unui "cimitir" nuclear ati fi de acord ca acesta sa se construiasca? Stiind ca un asemenea proiect poate genera sute de posturi de munca, construirea de apartamente gratuite pentru muncitori, institutii de invatamant, infrastructura, spitale, policlinici si institutii capacitate cu o tehnologie de ultima ora? Stiti care sunt riscurile si avantajele construirii unui buncar folosit pentru rezidurile nucleare?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Adică aproximativ ce voiau să facă şi la Roşia Montană. Tot în felul acesta au minţit cu "noi face locuri de muncă", "noi dăm o şansă locuitorilor de aici". Sunt nişte minciuni, dar la cât de uşor vindem mai tot e posibil să se facă. Şi proiectul de la Roşia Montană a fost aprobat în primă fază şi dacă nu s-ar fi băgat ungurii să facă o evaluare a impactului asupra mediului şi să ne spună să nu îi lăsăm să îşi desfăşoare proiectul ar fi făcut-o, ar fi lăsat un mare crater cu reziduri de cianuri pe zona respectivă.

6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Sinceră, Nu-s de acord!
Sensei.BRO----Andrei - ai bine punctattongue!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu nu as fi de acord sa fim groapa de gunoi a altora si mai ales gruapa de gunoi nuclear. Sa o faca la ei acolo.

| anka a răspuns:

Adica hai sa ne sapam singuri groapa? NU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si linga se construieste inclusiv cimitirul pentru rezidenti. Deci raspunsul este "nu".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact Kitty, ai perfecta dreptate. Apropo de vinzari usoare, doar ne-am vindut toata industria care a ajuns la fiare vechi si acum importam mai tot ce consumam. Ne-am vindut si sudulBasarabiei si de asta ne-am judecat pentru dezastrul Bistroe si pentru platoul continental. De cind sintem, boierii ne-au vindut tara. Acum nu sint mai prejos. Mai rau, acum vindem pielea de pe noi... ma refer la imprumutul de 20 de miliarde de la FMI.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sunt de acord cu acest proiect!
Romanii sunt oameni capabili si inventivi, eu in persoana sustin ideile dvs mai ales daca este vorba de locuri de munca.
coloanadeinimi.wordpress.com
parvu florian de la Paris