| Ciprian_Poiana_1980 a întrebat:

Daca ramai repetent în clasa a7-a poți să te muți la alta școală să nu te faci de rușine?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, pentru ca vor sti noii tai colegi ca esti repetent, iar aia va fi prima impresie pe care le-o faci. O sa fii marginalizat, o sa te simti ca naiba, pentru ca nu vei cunoaste pe absolut nimeni (profesori-elevi), si singurul lucru pe care il vor sti ceilalti despre tine, va fi ca ai ramas repetent.
Daca ramai in scoala ta, vei avea probabil aceiasi profesori, si vei mai cunoaste cativa elevi (din scoala, in general).
De rusinea repetentiei nu poti scapa, daca e sa se intample. Recomand sa ramai acolo, e mai bine.

| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai accepta situația și rămâi în școala în care ești acum.