| Joker3134 a întrebat:

Daca vrei sa te muti la alt medic de familie dar nu s-au implinit inca 6 luni alta metoda nu mai ai? Poate chiar nu il suporti.

15 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Legea asa zice, dar depinde de situatie. Daca te muti din localitate nu poti sa ramai la vechiul medic de familie, deoarece poti sa ai nevoie in cele sase luni. Ce faci, te intorci in vechea localitate pentru un consult banal?

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Da, poti.

| Denisa0954 a răspuns:

Eu m-am mutat mai devreme de 6 luni, de ce sa nu se poată?

Răspuns utilizator avertizat
| Denisa0954 a răspuns (pentru Joker3134):

Eu la 2 luni m-am mutat. Tot asa ca nu mi era ok la medicul ala de familie. A trebuit să mi dea el o hartie cum ca renunț sa fiu înscris la el si cu hârtia aia m-am dus la alt medic de familie. Asta acum un an si ceva s-a intamplat

Răspuns utilizator avertizat
| Denisa0954 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu, deci cand m-am mutat în alt oraș, mi am schimbat medicul de familie pe care îl aveam de cand m-am nascut in orasul meu.
Noul medic nu mi convenea, asa ca dupa 2 luni m-am mutat la cel care sunt in prezent.
Mie noul medic mi-a cerut doar o fișă de la vechiul medic cum ca nu ma mai are în baza de date sau ceva de genul

| Denisa0954 a răspuns (pentru Denisa0954):

Vai, scuzee
Chiar m-am uitat in conversațiile cu medicul de familie si eu ii cerusem transferul dupa 2 luni, dar el mi l a aprobat abia după 6 luni, timp în care eu ma rugam sa raspunda la mesaje laughing
Imi cer scuze daca te am băgat în ceata
Totusi, daca te muți dintr un oraș în altul, s-ar putea sa se poata

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denisa0954):

Dar cel vechi putea sa nu-ti dea fisa, prevalandu-se de lege.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Daca te muti in alta localitate.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Da, si atunci.