| anonim_4396 a întrebat:

De-as avea o porumbita, de-as avea o copilita!
La multi ani si Sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

"De-as avea o porumbita
Cu chip alb de copilita,
Copilita blandisoara
Ca o zi de primavara
Catu-ti tine ziulita
I-as canta doina, doinita
I-as canta-o-ncetisor
Soptind soapte de amor"
Prima pozie scrisa de Eminescu, la 16 ani, si o minunata dorinta a ta pentru noul an.Sa dea Dumnezeu sa-ti afli porumbita!

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sarbatori fericite si un calduros LA MULTI ANI va urez tuturor!

| anad a răspuns:

Si urmarea:Ei se iubesc cu înfocare,/Din zori până-n amurgul serii,/Iar noaptea flama-i şi mai mare,/Încât se cheamă pompierii...(Epigrame-Ion Bindea). La multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ooooooooooo, ce-i cu tine? bantui din an in an? Sarbatori fericite si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarbatori fericite! Ma bucur ca radiezi de fericire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta caut si eu, dar nu i-as cinta nimic pentru ca nu am voce frumoasa (desi doua fete sustin contrariul), as incerca insa s-o fac fericita happy