| wolfves a întrebat:

De cateva zile - o saptamana, am observat ca se mai pun pe tricoul meu un fel de musculite (1-2). Si am vazut si in casa vreo 2. Ideea e ca sunt mai ciudate, nu am mai vazut niciodata una de genul. Sunt putin mai mari decat musculitele normale si daca te uiti de la distanta, zici ca sunt intr-un fel strivite, arata moarte. Nu se miscau decat daca le faceai ceva. De cand le vad, nu am mai prea vazut gandaci verzi seara (decat unul cred).
Ce sunt musculitele astea? Asta e prima data cand le-am vazut in anii astia. Eu stau la 9 apropo, nu inteleg de ce zboara insectele astea pana sus.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu cumva e asta?

https://www.libertatea.ro/......el-1933061

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ataseaza si o poza, ca s-ar putea sa fie cineva cunoscator/documentat in identificarea acestor insecte

| alessia5158 a răspuns:

Lol! ---- cu asa descriere a insectei nici macar un biolog specializat in entomologie nu-ti poate raspunde.