| Alecsa90 a întrebat:

Hello TPU, vine vara si intotdeauna am probleme cu insectele( furnici,paianjeni, gandaci...etc) E groaznic, stau la parter happy
Stiti cumva ceva solutii sau ceva aparate care pot tine aceste mici insecte la distanta de casa mea?

Răspuns Câştigător
| logatcamembru a răspuns:

Spray de insecte...dai pese tot in casa, pe sub pat.:p mai ales.Cel de purecui este mai puternic..mai mult mirosul ii deranjeaza.:D
trebuie sa stii:
-Busuiocul alunga mustele
-Furnicile vor dulciuri si se tem de otet
http://www.csid.ro/lifestyle/cum-scapi-vara-de-insecte-8436725/

poti lua de la farmacie fiola de REGENT 200 o pui in 2 l de apa si dai pe jos in bucatarie.Asa scap de furnici.si gandaci.:)incearca sa gasesti sticla de aia cu gura.:)) ca la aceea de spalat geamuri(daca int):)) noroc:X

2 răspunsuri:
| arual93 a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi pentru tinehttp://casasigradina.ele.ro/......11098.html

| radarcan a răspuns:

Poti incerca aparate cu ultrasunte...am luat pentru bunica mea si au functionat.
gasesti pe roinsect.ro pentru toate problemele. de acolo am luat si eu. sunt seriosi si au produse care-si fac treaba