| nico98 a întrebat:

De ce a ajuns tara noastra asa? eu una am ajuns sa zic,, romani cauta o noua tara!":yawn E trist, e foarte trist!straight facestraight face

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Mda...am ajuns cum se poate mai rau! si ce e mai rau,e ca noi am vrut sa fie asa!
aia care ne conduc ne-au invatat sa furam,sa ne criticam,sa ne sa[am unii pe alltii,exact asa cum fac ei in parlament,de unde si vb aia " nu furati,guvernul nu suporta concurenta! "
e foarte trist ce se intampla in tara noastsra,pur si simplu isi bat joc de noi!
eu am mai auzit si in alte state de masuri de austeritate sau de criza, dar nu s-au apucat sa privatizeze smurd-ul sau alte chestii! numai la noi se putea asa ceva, numai la noi!
sa speram ca reusim sa il facem pe basescu sa demisioneze si apoi il votam pe Vadimbatting eyelashes

| NatureSelf a răspuns:

Dece va ramane mereu o intrebare fara raspuns, de oarece ea in sine insasi este fara raspuns. Am ajuns asa deoarece toti romani sunt asa, si doar aia ne conduc care conduc corupt si fara inima, Doamne ce trist...