| Rak254 a întrebat:

De ce a scazut populatia romaniei dupa 1990?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A scazut din 2 cauze principale: scaderea natalitatii si emigrarea.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru ca foarte multi au plecat din tara

| Adelsi a răspuns:

Pentru ca din cauza saraciei, lumea nu mai face copii

| neutrino a răspuns:

Acolo si atunci cand nu exista dragoste, nu pot fi nici copii, decat accidental. Acum sunt doar interese.

| Wøodenpints a răspuns:

Au ajuns șî la noi prezervativele de mai bună calitate din afară.
Oricum, nu văd nimic rău în asta. 20j de milioane într-o țară atât de mică sunt grețos de mulți.

| MissGrumphy a răspuns:

Salut!

un subiect sensibil de trist pentru societatea romaneasca. dacar care nu trebuie ignorat
distrugerea economiei /industriei romanesti a insemnat pierderea locurilor de munca care a dus la masiva emigrare in afara tarii pentru un trai decent
cei care au ramas in tara nu si-au mai permis sa daca copii, din motive financiare

| frumixxxbubulina a răspuns:

Pentru ca lumea a inceput sa emigreze