| anonim_4396 a întrebat:

De ce au pana si calugarii si preotii conturi pe hi5?

Răspuns Câştigător
| utilizatortpu a răspuns:

Pentru cei care sunt începători/oare, în ale internetului îi anunţ pe această cale, a tastelor, că Hi5, care se citeşte : haifaiv, nu înseamnă în nici un caz :hai fa, la o babardeală. Site-ul este unul serios. Că unii nu sunt în stare să agaţe sau să comunice cu un partener şi se lasă agăţaţi pe hi5, este altă poveste. Hi5 nu este site de matrimoniale sau de agăţat.Este dirijat în aşa fel, ca cei ce sunt stăpâni, să aibă date despre tine, cu cine te-ai cuplat şi când. Că nu se ştie peste 30 de ani, când vei vrea să intri în politică, îţi va apărea în mass media, poza în care tu trăgeai de coadă mâţa vecinului şi vei fi scos din politică de cei de la protecţia animalelor. Aşa că dragă @khryss, de aia nu am eu cont pe hi5, că sunt capabil să comunic cu orice persoană. De aceea poate observi că nick-ul meu este real şi nu e de genul, macho_manu, shukaruKaru, pistol_calibru_mare etc. Ca şi al tău nick. Dar mă gândesc că e normal pentru unii să apară cu nick, mai ales dacă sunt vip-uri. (ha, ha, ha, ha.stai să mă opresc din râs). De fapt cel mai mult am râs la răspunsul lui @Bubulina. Mersi dragă pentru clipele de amuzament. Să fii iubită. Apropo, măi nea @Laur, cine te făcu expert şi la ce, la iarovizarea cartofului praşila a doua, sau la ce anume. Te-aş ruga dacă pun vreo întrebare, vreodată, să-ţi ţii expertiza acasă. Mulţam fain.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vi se pare ca am nick de vip?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu există lege care să interzică accesul pe internet (excepție sunt site-urile pentru adulți unde intră și minorii, bazele de date ale diferitelor unități de securitate - haker), acumularea de cunoștințe, comunicarea cu ceilalți oameni de pretutindeni, crearea de conturi pe diferite site-uri în scop informativ, educațional, cultural, religios, divertisment, istorie, geografie, limbii străine, etc.
Și aceste două categorii precizate de tine nu au interdicție la internet.
O zi bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa ne gandim si altfel, probabil sunt si unele intrebari, ale coror raspunsuri ai vrea sa le afli, si poate, te simti jenat sa le vorbesti fata in fata cu un preot, uite o posibilitate, poti lasa un id pe hi5, si cine stie, poate te vei lumina. sa nu ne gandim, numa la tampenii, mai sunt si oameni normali... si ei par a fi preoti, in cartierul meu se afla un Popa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am vazut calugari pe hi5 cu conturi! Preoti au pentru ca este o necesitate in ziua de azi, pentru a lua mai usor legatura cu viitori crestini de maine, pentru a da o povata buna si a raspunde nevoilor lor dupa cuvantul lui Dumnezeu!