| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce aud unii oameni zicand:Asta-i viata, n-ai ce-i face? Cum adica ..Asta-i viata, n-ai ce-i face? Chiar n-ai ce-i face vietii in totalitate? La ce se refera ei de fapt?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Daca s-a intamplat s-a intamplat. Daca da masina peste tine, asta a fost, tot trebuia sa se intample o data.

| Drimmero a răspuns:

N-ai cum sa te impotrivesti hazardului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un text standard. Mostenit. Si eu ma gandeam la treaba asta. Se poate face dar...fiecare ste pe interes propriu. Auzim destule despre viata grea din Romania, guvernul mincinos si politicienii hoti. Si auzim si... ce sa facem, asta e. pai cum nu ai ce face? lasam totul deoparte, toti, absolut de l amic la mare, fie ca esti scolar, somer, angajat sau patron si mergem sa ii luam de gat. Cand am spus toti, m-am referit si la jandarmi, mascati etc care au si ei familii si nu cred ca le mai convine acest trai. Daca vor, o pot face. daca nu vor, nu ai ce face, asta e! happy