| Iuly2689 a întrebat:

De ce băieților le plac fetele cu sani mari?

42 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie nu imi plac... prefer sa aiba o forma placuta decat sa fie mari. Si sa nu fie disproportionali cu copul femeii

| dullcat a răspuns:

Fiindca baietii gandesc mai mult cu hormonii si capul celalalt, nu cu propriul creier.In schimb exista barbati care prefera sanii mici, iar altii nu au preferinte, deci nu generaliza.

| VoidEternal a răspuns:

Nu se aplica tuturor, dar sunt ceva studii care ar indica o atractie marita a barbatilor pentru sanii mari pentru avantajele care ar aparea la alaptarea unui posibil prunc.

Deci e vorba intr-o masura, de programare genetica. Zic intr-o masura pentru ca nu toate studiile se pun de acord.

"Most of the previous research, however, has shown that greater attractiveness ratings are associated with larger (Furnham, Dias, & McClelland, 1998; Lynn, 2009; Singh & Young, 1995) or average (Horvath, 1981; Tantleff-Dunn, 2002) female breast size.

Some studies, however, failed to find any influence of breast size on attractiveness (Furnham, Swami, & Shah, 2006) or have found preference for smaller breasts when presented in side view (Furnham & Swami, 2007)."

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3210352/

Also, sunt foarte distractivi :)) Oricum majoritatea barbatilor sunt atrasi de sani, indiferent de dimensiunea lor.

| wildthing a răspuns:

Nu-i o regula. Mie nu imi plac sanii mari...imi plac cei de dimensiune medie.

| Hammurabi a răspuns (pentru dullcat):

Ups... ce treabă are gândirea cu instinctul?
Iar bărbații care (în schimb laughing ) preferă sânii mici, nu gândesc cu hormonii și capul celălalt? rolling on the floor

| LordCristobal a răspuns:

Pentru ca sa aiba unde sa isi bage botul.

| troleibuz a răspuns (pentru VoidEternal):

Femeia poate alapta indiferent de marimea sanilor. Marimea nu aduce niciun dezavantaj. Si oricum se modifica in timpul sarcinii. Nu are nicio legatura grasimea cu mecanismul de alaptare.

| troleibuz a răspuns:

Mie nu imi plac. Credeam ca imi plac cand aveam 15 ani si ii vazusem doar in poze. Asta cu programarea genetica e o prostie, sunt sate in Africa in care femeile umbla la bustul gol si barbatii nu au nicio reactie. Sanii nu sunt organe sexuale propriu-zise, sunt secundare, in aceeasi categorie cu mustața și mărul lui adam. La noi "programarea genetica" e facuta de adictia filme xxx si hentai.

| Hammurabi a răspuns (pentru troleibuz):

De-aia femeilor le cresc sânii când sunt însărcinate.
Că n-are nici o legătură cu mecanismul de alăptare. laughing

| Wallace a răspuns (pentru troleibuz):

Nu mai vorbi tâmpenii. Sânii sunt zone erogene.
Nu cred că mustața și mărul lui Adam sunt zone erogene. rolling on the floor

| VoidEternal a răspuns (pentru troleibuz):

Unde am zis eu ca o femeie cu sanii mici nu poate alapta? Am mentionat de unele "avantaje" date de cantitatea de lapte ce poate fi stocata de exemplu. Nu e o regula, pot fi femei cu sani mici care au o cantitate de lapte disponibila mai mare decat cele cu sani mari, dar statistic vorbind, de regula se intampla invers.

Apropo, in marea majoritate a cazurilor, un barbat straight care nu a vazut in viata lui o secunda de hentai sau materiale pentru adulti o sa fie atras de sani "in the heat of the moment".

| MihaBianca a răspuns:

Nu toți băieții ți ca fata să aibă sânii mari.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie nu îmi plac, și doar de "badoace" dau rolling on the floor
Mai mișto sunt sânii mici/normali.

| dullcat a răspuns (pentru Hammurabi):

Majoritatea adolescentilor viseaza la femei cu sani mari, pentru ca li se par fascinanti, mai ales pana cand au primele interactiuni sexuale. Dupa aceea se vor mai schimba lucrurile si implicit gusturile, mai ales pana cand devin barbati.

| Hammurabi a răspuns (pentru dullcat):

Înseamnă că încă sunt adolescent, Și mie îmi plac sânii mari.
Nu exagerați, dar mari.
Sau, eventual, dacă s-ar putea să aibă trei. laughing Extraopțiuni.

| dullcat a răspuns (pentru Hammurabi):

Si nu crezi ca e aiurea? Ca voi nu aveti totul la vedere ca noi sa va alegem dupa marime.Nu se cunoaste deloc prin haine asa de bine ca o pereche de sani.In plus, ai idee cate probleme intampina fetele/ femeile din aceasta situatie? Si nu, nu vorbim doar de dureri de spate.

| wildthing a răspuns (pentru dullcat):

Nu stii despre ce vorbesti...sanii peste o anumita dimensiune deja devin dizgratiosi. Trupul feminin trebuie sa fie proportionat, asa am gandit dintotdeauna, nu s-a schimbat nimic de cand eram adolescent...adica sexy era Cindy Crawford, nu cine stie ce tanti cu ditamai bidoanele.

| Hammurabi a răspuns (pentru dullcat):

Ba da, ai dreptate.
Eu aș propune ca la bărbați, să se treacă dimensiunea în cartea de identitate.
Să prezinte buletinul când ieși cu el la o intâlnire.
laughing

| dullcat a răspuns (pentru wildthing):

Ok.Cred ca stiu totusi despre ce vorbesc.Dar continua cu mansplaining.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu la toți băieții le plac fetele cu sânii mari. Ba unii chiar văd dizgrațios un bust supradimensionat, mai ales daca e și siliconat.

| Drimmero a răspuns:

E frumos sa vezi forme mari rotunjite dar majoritatea barbatilor de aici dupa cum vezi au zis ca prefera si sanii mici/medii, ma alatur si eu lor pentru ca nu-s obsedat dupa forme mari, pot aprecia o femeie si daca ar avea sanii mici sau medii, pot fi extrem de interesanti chiar daca nu sunt mari mai ales daca sunt proportionati cu corpul ei. Nu-s ipocrit...imi plac sanii mari, tuturor ne place macar asa la o prima vedere dar nu inseamna ca doar sanii mari preferam, ne plac si ceilalti, conteaza sa nu fie lasati si sa fie fermi, cred ca asta e cel mai obiectiv criteriu masculin cand vine vorba de tate.

| relian a răspuns (pentru troleibuz):

Ba are, sinii mai mari produc mai mult lapte dec it cei mici.Nu stiu la om dar la animale exact asa sta situatia.
Ai vazut vaci vreodata? Eu am vazut destule, am vazut si cit lapte dau fiecare si totdeauna cele cu uger mare dadeau mai mult lapte, totdeauna, fara exceptie.
Sinii mari au si organe de astea ce produc lapte banui mai productive, altfel nu se explica.
De aia si cei care studiaza la fel spun, de aia si instinctul barbatului dea se uita prima data la sinii unei femei, este ceva automat, cum spunea cineva genetic.
Sinii mari nu-s neaparat mai garsi, is mari in tot ansamblul lor. Marimea nu aduce dezavantaje legate de alaptare, dar a duce dezavantaje legate de individ, de cea care pozeda, o incomodeaza la mai toate activitatile, mereu trebuie sa-i tina in haturi laughing in sutien voiam sa zic.

Ce am mai citit de la cei care studiaza, la femei si grasimea de pe anumte zone a corpului are legatura cu reproducerea.Asta ca idee.

Adevarul este ca majoritatea barbatiilor is atrasi de sini mai generosi, am spus atrasi, nu neaparat sa puna gura, scuze mina, na uite ce zic si eu pe aici laughing dar asa este, sinii is ca niste magneti pentru barbati.

Faptul ca nu ai ramane cu acea femeie, asta nu te impiedica si sigur nu ai spune nu la o tipa cu sinii mari si buni laughing nu vad cine ar zice nu.

| relian a răspuns:

Este o chestie instinctuala, asa cum spunea cineva pe aici este ceva genetic.Asa spun si studiile facute, referitoare la acest aspect.Cumva sinii mai mari neau atras cindva pentru ca era un semn ca acea femeie poate aduce pe lume copii sanatosi si chestii de genul asta.
Adevarul asta si este, sau era, sinii mari dau mai mult lapte si pe o perioada mai lunga de timp, puiul are ce minca, laptele matern este f hranitor si bun.

Asa ca instinctul asta a ramas, de aia orice barbat, cu exceptia celor care nu-s in regula is atrasi de sinii mari, spun atarsi, nu am spus gata is inebuniti, sau or sa ramana cu o tipa cu sinii mari.

Dar cum mai spuneam cuiva pe aici, nu vad un barbat normal la cap sa refuze o femeie cu sinii mari, chiar si pentru o partida, aia care refuza nu-s sanatosi sigur laughing au dereglari metale si instinctuale.

Ca iti place ca nevasta, iubita una cu sinii mai micuti sau medii aia e alta poveste, aici era vorba despre atractia unor organe, iar raspunsul asta este, este un instinct, un magnet care atrage orice mascul sanatos la cap si sanatos in alte parti

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc de acest lucru.
Barbatilor le plac femeile cu sanii mai mari, dar baietilor, cred ca le plac fetele cu sanii mici.

Răspuns utilizator avertizat
| Jus7t a răspuns:

Pentru că nu toți trebuie să aibă aceleași gusturi când vine vorba de femei.
Unii prefera blondele, alții roscatele, brunetele, etc.
"De aia".

| Ray218 a răspuns (pentru LordCristobal):

Sau celălalt cap...

| DeMicUnCălător a răspuns:

Din același motiv pentru care fetelor le plac băieții cu mulți bani.
Noi oamenii suntem superficiali.

| SimonaBubu a răspuns:

Sa aibă pe ce pune mana.

| depression17 a răspuns (pentru dullcat):

Eu zic ca esti cam sexista si misandrista putin