| Ricaion589 a întrebat:

De ce canalele de Youtube cu cantece de copii au un succes imens cu milioane poate miliarde de vizualizari? Am vazut ca un canal are si peste 40M+ abonati. Nu cumva sunt roboti acei abonati si vizualizarile sunt false? Nu cred că asa de multe familii din intreaga lume isi pun copiii sa se uite la desenele si melodiile alea de pe canal

10 răspunsuri:
| outsidethebox a răspuns:

Nu, sunt mai degrabă milioane da parinti care apeleaza la YouTube.

| darrio2007 a răspuns:

Uite ca eu cred. Da, copiii se uita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi uimit cati parinti dau telefoanele la copii sa se uite pe Youtube ca sa stea liniștiți

| Ricaion589 explică (pentru outsidethebox):

Pai nu stiu dar hai sa zicem in Romania. Ce parinte ar da telefonul unui copil ca sa se uite la melodii de copii? Poate le da telefonul ca sa se joace jocuri

| Ricaion589 explică (pentru suntserios):

Pai hai sa o luam logic, crezi ca niste parinti de la țară care nu prea sunt cu tehnologia, dă telefonul unui copil de 3 ani sa se uite la canalul acela cu melodii si desene sau îi da telefonul ca sa se joace un joc si pentru desene exista tv?

| outsidethebox a răspuns (pentru Ricaion589):

Pai, ar fi doua categorii:
1. Cei care vor sa tina copilul ocupat cu ceva, ca ei sa isi vada de altele, gen discutie cu prietenii, facutul mancarii, etc.
2. Cei care interactioneaza cu copii lor, cantand impreuna, invatand cuvinte noi, chiar si o limba straina.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ricaion589):

Tu pari un pic in anul 2000 cand telefoanele erau doar la oras si internetul era inca un basm pentru unii

| Ricaion589 explică (pentru suntserios):

Nu mă înțelege greșit, am 20 de ani și sunt din București. Stau foarte mult pe internet dar eu nu am auzit niciun roman sa dea telefonul copilului pentru tampenile alea de melodii. Eu totuși inca cred ca e ceva la mijlocu, sunt roboți Youtube

| gabriel2004o a răspuns:

Pai la asta apelează părinții sa își liniștească copiii și da e cam trist ca orice indian care descoperă de YouTube poate sa facă desene de genu(Gummy "Adolf" vs dinozaur)
Și nu se promovează ce e educativ

| Ricaion589 explică (pentru gabriel2004o):

Cunosti vreo cunoștință in Romania care a dat telefonul copililui sa se uite la tampeniile alea?