| anonim_4396 a întrebat:

De ce cu mine unele fete sunt mega figurante si increzute,iar cu alti baieti, ele se poarta frumos si dragut?

37 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Probabil ai o agresivitate sau pari genul care dacă ești drăguț cu el nu mai scapi de el... Mai bine vezi tu ce au diferit ceilalți băieți cu care ele se poarta drăguț și încearcă sa înveți de la ei. Trebuie sa te autoeduci. Femeile nu se uita atât de mult la aspect cum se zice pe aici, (poate în ansablu sa arate bine, îngrijit), cât se uita la carisma. Un băiat cu simțul umorului și isteț va avea succes la fete și bineînțeles sa nu arate ca vrea cu disperare pe cineva

| cobrant a răspuns (pentru Emma30555):

Faza e ca nu stiu sa vorbesc si sa comunic cu fetele si glumele si replicile bune le pot tine minte daca ii inregistrez pe acei baieti sau notez pe telefon! La comunicare cu fetele nu ma duce capul in afara de buna si ce mai faci!

| Emma30555 a răspuns (pentru cobrant):

Pai vezi ca ști unde e problema? Nu ai abilități de comunicare, ești timid probabil, asta e motivul pentru care întâmpini dificultăți. Trebuie sa exersezi, sa fii spontan, natural, sa vorbești cu o fata la fel cum vorbești cu un amic, un vecin, important este sa fii natural, deschis, în nici un caz sa nu repeți expresii copiate de la alții, sa nu faci greșeală de a înregistra alți băieți și sa repeți și tu fiindcă nu va fi natural, va părea ciudat și penibil fiindcă o discuție nu poate fii planificata, farmecul în asta consta în naturalețe și spontaneitate Ar trebui sa faci tu un efort sa ți dezvolți comunicarea, vocabularul, pentru asta este necesar sa ieși cât mai mult în lume, sa ai anturaj, sa te adaptezi, în timp, prin experimentare vei reuși sa comunici mai bine

| cobrant a răspuns (pentru Emma30555):

Într-adevăr ca e ușor ca cineva să-mi spună ca trebuie sa exersez, sa fac dezvoltare personala, sa fiu spontan și natural, dar dacă nu găsesc instrucțiunile și nu ma duce capul sa dezvolt papapag și un simt al umorului, ce fac? Eu am nevoie și de sfaturi cu instrucțiuni incluse!

| Emma30555 a răspuns (pentru cobrant):

Experienta te va ajuta. Exersează sa fii cu oameni de vârstă ta și vei învața în timp. Poate va fi jenant uneori dar cred ca în timp se poate învăța de la sine. Dacă stai mai mult prin casa va fi mai greu chiar dacă citești anumite cărți de dezvoltare. Nu poate sa te învețe nimeni concret, trebuie sa fii receptiv la ce se întâmplă. Un sfat este acela de a scăpa un pic de timiditate, apoi de a nu exagera, de a fii tu însuți. Poate ai nevoie de psiholog. Sa ști ca fetele pot plăcea și un băiat timid, dacă este inteligent și ce spune este corect. Poți fii timid și mai tăcut dar sa nu fii fals și sa nu scoți perle penibile pe gura. Dacă tu ești genul mai introvertit nu o sa poți sa fii invers, dar trebuie sa fii pur și simplu normal. Vorbește cu o fata cum vorbești cu un amic, vecin

| cobrant a răspuns (pentru Emma30555):

Am mai fost la psiholog si a spus psihologul ca nu mai poate sa faca sedinte cu mine pentru ca nu are ce sa-mi faca! Nici nu-mi dau seama daca sunt timid sau nu, dar pe unde am fost si pe unde umblu cateodata ma blochez si nu stiu ce trebuie sa zic sau nu exista subiecte comune!

| Emma30555 a răspuns (pentru cobrant):

Nu trebuie neapărat sa spui ceva. Tăcerea e un lucru bun dacă nu ai ceva de spus. Dar daca cineva te întreabă ceva sau vrei sa întrebi este în regula. Conversația asa începe, pornind de la lucruri comune, (filme muzica pe care asculți de exemplu), jobul sau cursuri, sau pornind de la curiozități. Uneori e bine sa asculți, sa înțelegi omul de lângă tine sa înțelegi de ce unii fac ceva sau iau unele decizii. Chestii simple. Oamenii povestesc ce au făcut în ziua respectiva sau povestesc amintiri sau filozofeaza pe diverse teme. Trebuie sa vezi ce îți place ce te interesează, și nu te forța, cum am spus, sunt și oameni tăcuți care și au făcut familie, ei nu vorbeau mult dar participau la jocuri de exemplu, sau vizionau un film împreună cu restul sau aveau diverse activități.

| CostinAlamariu a răspuns:

Că nu te plac

| cobrant a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ci pentru ca nu le.a mers sa tragă după mine la fel cum trăgeau pe ei... Adică bani, țigări, suc etc

| CostinAlamariu a răspuns (pentru cobrant):

Dacă crezi că fetele astea sunt superficiale de ce stai cu ele? Și de ce le vrei atenția? Asta e vina ta.

| cobrant a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Pentru ca nu toleram deloc diferentierile in anturaje din care faceam parte! Si in continuare nu tolerez diferentierele! Daca ma faceam eu al naibii si le dadeam in gat la parintii lor cu prostiile pe care le fac ele, din razbunare, putand face probe video sau foto!

| CostinAlamariu a răspuns (pentru cobrant):

Ai anturaje proaste atunci

| cobrant a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Aveam

| raMLesS a răspuns:

Din cauza aspectului fizic si al atitudinii Vasilica, e timpul sa te apuci de sala si sa faci looksmaxing, cauta pe yt "looksmaxing".
In vreo 2 ani daca esti consistent, o sa se poarte si cu tine frumos, daca nu, ramai asa laughing

| cobrant a răspuns (pentru raMLesS):

Si le iau la intrebari ca cu ala de ce te porti asa si cu mine, nu si nu obtin raspuns la intreabrea asta! Adica din gura lor, sa-mi spuna adevarul!

| cobrant a răspuns (pentru raMLesS):

Am cautat pe Youtube si nu-mi arata niciun articol in romana si tutoriale pe Youtube in engleza si nu am rabdare sa le vad asa in engleza! Nu am fost in stare sa ma tin de sala, doar 2 luni!

| raMLesS a răspuns (pentru cobrant):

Invata vericule engleza ca e mai mare rusinea, suntem in 2023, daca nu stii engleza esti imobilizat pe lumea asta.

| raMLesS a răspuns (pentru cobrant):

Femeile nu o sa-ti spuna niciodata adevarul, deci daca vrei sa aflii raspunsul de la o femeie mai bine las-o balta, se poarta asa din cauza aspectului fizic.
Trimite o poza cu tine in privat si iti spun eu ce trebuie sa rezolvi.
Cati ani ai apropo? Si ce inaltime ai? Si cate kg?

| cobrant a răspuns (pentru raMLesS):

Am probleme cu kilogramele! La 1, 80, 89 de kile! Aproape 27 de ani! Si am si depresie din cauza ca mi-a murit anul trecut tatal!

| cobrant a răspuns (pentru raMLesS):

Pai le e frica sa-l spuna! Lasitate!

| raMLesS a răspuns (pentru cobrant):

Normal ca le e frica sa spuna, doar nu vor sa te enervezi si sa le iei la bataie... e un mecanism de aparare, o sa-ti spuna ca nu esti genul lor sau mai stiu eu ce numai ca sa nu iti zica verde in fata ca esti urat.
Decat sa te iei de ele mai bine ia-te de tine si rezolva-ti problemele fizice... ai grija de pielea ta, spala-te pe fata, aranjeaza-ti sprancenele, tunde-te, imbraca-te mai bine, mergi la sala sa arati mai bine, etc... e vina ta ca te resping fetele nu e vina lor, pe planeta terra esti judecat strict dupa aspectul fizic indiferent de locul in care traiesti... daca te ocupai de tine si aveai grija la ce ti-am spus eu si faceai asta zi de zi indiferent de cum te simteai, acum nu mai aveai nici depresie, nici probleme cu kilogramele, si aveai si gagica.
Asuma-ti ce ti se intampla, e strict din vina ta, iar "depresia" e din cauza situatiei in care te aflii.
Pune-te in locul fetelor, tu ai iesii cu unul gras, urat, in depresie, fara bani si trist in locul unuia in forma, care se ingrijeste, cu o situatie financiara ok, cu o viata sociala si cu un vibe bun? Ca eu sincer nu.
Traiesti intr-un mediu competitiv, daca vrei sa ramai la fel e treaba ta, dar iti garantez ca nimic nu o sa se schimbe si nu o sa te bucuri de placerile vietii pentru ca nu esti capabil sa treci peste o stare temporara de disconfort, sa stii ca in majoritatea timpului nu ai nevoie de motivatie sa faci ceva, trebuie doar sa faci si atat.

| cobrant a răspuns (pentru raMLesS):

Eu nu am tolerat si nu tolerez, Eu, niciodata diferentierile din anturaje in care am fost si ma aflu! Daca ma faceam eu al naibii si le dadeam in gat la parintii lor cu prostiile pe care le fac ele, din razbunare, putand face probe video sau foto!

| raMLesS a răspuns (pentru cobrant):

Daca aveai ceva mai bun de facut nu stateai de prostii de genul... sa te rezumi la astfel de fapte mi se pare de cea mai joasa speta, esti barbat, comporta-te ca unul nu ca o pi...

| StrongHeart a răspuns:

Ce vezi tu in ceilalti e o reflectie a ceea ce simti si gandesti, deci poate ca este doar o impresie pe care ti-ai creat-o in mintea ta sau este o reactie la ce vibe le transmiti persoanelor respective.
Incearca sa fi mai relaxat, sa nu incerci sa pari cine nu esti. Fii tu insuti.

| CleanHeart a răspuns:

Pentru că nu știi să le impui respect. Orice băiat și să fie cel mai nașpa de pe planeta daca ii merge creierașul și știe cum să impună respect unei fete, este respectat.

| cobrant a răspuns (pentru CleanHeart):

Învață.ma tu niște ponturi!

| CleanHeart a răspuns (pentru cobrant):

Nu trebuie sa te învăț eu că tu trăiești în corpul tau și încercă să nu le primești personal pentru că eu te-am criticat constructiv și vreau să știi că poți să îți impui respect daca inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate aia sunt genul după care bălesc ele sau au bani. simplu

| cobrant a răspuns (pentru anonim_4396):

Niste interese la mijloc sunt suta la suta, oricum!

| anonim_4396 explică (pentru cobrant):

Întotdeauna,însă daca afirmi asta multi multe te cataloghează drept frustrat!

| AdioTPU a răspuns:

Pentru că cel mai probabil nu sunt atrase de tine și prin faptul că le dai atenție, le dai apa la moara ego-ului prin faptul că le validezi fara că validarea sa fie reciprocă.

| cobrant a răspuns (pentru AdioTPU):

Ca datul morii la apa si cu atentia nu prea ma omor asa, ca si eu sunt mai rece de fel!

| 199onur7 a răspuns:

Nu stiu ce au cu tine-_-

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Pentru ca aia sunt frumosi si misto iar tu urat si naiv, e simplu cam asa merg lucrurile astea Vasilica.

| cobrant a răspuns (pentru DonEnnioSalieri):

Si de unde stii daca sunt naiv sau nu? M-ai vazut pe mine ca am cazut in plasa cu ceva! Nici nu ma cunosti! Si de cand iti permiti sa ma jignesti pe mine, mai ales ca am depresie ca mi-a murit tatal si limea trebuie sa fie atenta cu mine! Si de unde stii ca sunt urat din moment ce nu m-ai vazut, in afara de poza de profil care are 11 ani de zile!

| anonim_4396 explică (pentru DonEnnioSalieri):

Nu e vorba doar de atractivitate, de la o vârstă 20+ sunt sătule deja de sex, adică vor dar nu mai e ceva uau pentru ele și caută mai mult chestii materiale (unele)

| Georgexyz99 a răspuns:

Pentru că toate funcționează după același kkat, și eu sunt sătul de fițele lor de mari pitzi, nu le mai schimbă nici dracu' pe astea, nici nu mai am vise fantasmagorice să găsesc vreuna care să fie om și în același timp să mă bage și în seamă. Chiar mă oripilează la extrem faptul că în viața asta am dat numai de feministe cu pretenții mu1st3 și cu bășini în cap și sparte și vai steaua lor care au pretenții și grețuri de neimaginat, mai ales dacă ești mai antisocial, mai lipsit de experiență, fără prieteni, fără nimic, pentru ele ești doar un ciudat care, dacă încerci să le abordezi și cu un simplu "bună", imediat consideră că le hărțuiești sexual, și mai așteaptă să fie și tratate ca niște prințese și ele să fie ultimele zdrențe care nu oferă nimic la schimb, niște jeguri care se cred mai presus de oricine ar da doi bani pe ele...