| Me_5216 a întrebat:

De ce existam? Exista un motiv clar?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Singurul lucru pe care oamenii il au in comun e moartea.In rest suntem atat de diferiti in aparentaoh go onCand de fapt nu suntem altceva decat o mana de lutwinking
Scopul vietii e sa inveti:sa traiesti, sa cresti, sa gandesti, sa iubesti dar mai ales sa inveti sa parasesti in aplauze scena

| Rukhsandra a răspuns:

Fiecare s-a nascut cu un scop in viata... avem fiecare locul nostru pe Pamant

| Adyr0 a răspuns:

Da. In Biblie spune ca dupa ce Dumnezeu a facut Pamantul, omul, toate vietuitoarele si toti copacii, omului i s-a dat in stapanire Pamantul ca, sa aiba grija de el. Pe urma a avut loc evenimentul acela nefericit care ne-a adus in situatia din zilele noastre, asa ca trebuie sa rabdam pana se va rezolva problema.

| rebela a răspuns:

Da exista. Fara oameni lumea nu ar mai fi.Cu toti avem o misiune pe acest pamant dar inca nu ne-am dat seama care este aceasta.Mai bine bucura-te de viata pentru ca oricand se poate sfarsi.

| alexoprondrina a răspuns:

Ca sa mergem la 'gradi', apoi la scoala, apoi la liceu, apoi la facultate, sa ne casatorim, facem un copil 2, 3. ii crestem ii ducem la 'gradi', scoala, liceu, facultate, mergem la nunta lor, apoi la botez, ii ajutam sa-si creasca copilul care va... ati prins ideealaughing
Adevaratul motiv, o sa-l alfii in ultima clipa a vietii tale asa ca traieste-ti viata!