| daddy a întrebat:

De ce facem copii daca oricum vor muri in cele din urma? sad

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca si noi am primit cadou VIATA, si la randul nostru suntem datori sa dam viata mai de parte.In tara noastra au disparut atatia copaci(uscati, taiati...) asta nu inseamna ca nu trebuie sa plantam altii...

| psiholoaga a răspuns:

Ca sa se bucure de viata atat cat o au.

| SweetCandy a răspuns:

Dar u de ce pui intrebarea asta stiind k dupa ce primesti raspunsuri o sa ai aceeasi nelamurire?rolling on the floor

| alexdop21 a răspuns:

Ca sa aiba cine sa-ti duca numele mai departe, sa ai bucuria cresterii unui copil, sa poti sa mergi cu el la gradinita, la scoala, si tot asa, sa il vezi mare, la casa lui, sa aiba cine sa iti aduca o cana cu apa cand esti batran, sa intemeiezi o familie, sunt nenumarate motive pentru care ar trebui sa faci un copil, la varsta potrivita bineinteles si cu persoana pe care o iubesti, zic eu

| death a răspuns:

Ca să nu murim degeaba. Adică, dacă tot murim, de ce nu am lăsa în urmă încă o serie de muritori?

| fzcsm a răspuns:

Pentru ca sa inmultim rasa umana. Fara oameni destui, Terra ar da "faliment".

| kayan a răspuns:

Pentru ca un copil e cel mai bun lucru pe care il poti face vreodata... si pentru ca nu te gandesti ca el va muri o data si o data, ci te gandesti ca i-ai facut un cadou foarte misto: viata! big grin

| kitty_8919 a răspuns:

Pentru ca sa existe in continuare viata pe paMant.

| nonni a răspuns:

Din egoism, vrem sa iubim si sa fim iutibi.
pentru ca putem, avem darul de a crea viata.
pentru a ne desavarsi existenta.

si mai ales pentru ca nu stim ce implica pana nu vin pe lume.

ps: de ce semnul de tristete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"... te gandesti ca i-ai facut un cadou foarte misto: viata!"
pe naiba!
... te gandesti ca ii daruiesti numai suferinta si chin pe Pamant