| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile umbla numai dupa bani?
toate sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
47 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns (pentru DracuIa):

N-ai înțeles nimic laughing)))

| Clorox a răspuns (pentru DracuIa):

Pai raspunsul tau e eronat, nu este un procent corect.

| alexwahl a răspuns:

Nu ai dreptate. Prietena mea e din Africa!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fiindcă sunt captivate de pozele cu Blaga, Caragiale, Eminescu. Deci, umblă după bărbați deștepți.))

| ColdHeart a răspuns:

Fii serios, esti un idiot daca ne bagi pe toate intr-o oala.

| Kogaion a răspuns:

Pai daca esti urat si probabil n-ai nici o calitate de genul umor, romantism, etc, e logic sa se uite la bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hipergamie

| munteanuionvictor a răspuns:

Doar unele din ele.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Care Blaga? Vasile zis buldoglaughing Blăguța?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cum așa, nu-l știi pe Blaga?
https://i0.wp.com/......i_fata.jpg

Dar, parcă e mai adorabil Eminescu. ;;)
http://bucurestifm.ro/......estiFM.jpg

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Ba da, tu ce mai faci esti bine?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Fericită că se apropie primăvara. happy

| BlueDark a răspuns:

Eu m-am insurat in plim faliment, deci... laughing

| anonimg a răspuns:

Crezi ca degeaba sunt mai multe decat barbatii? Ca sa ai de unde alege. happy
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce-ar fi facut ele cu barbatii daca situatia ar fi fost invers. ^_^

| ALGator a răspuns:

Nu se poate da un raspuns simplu la intrebarea ta prea generala.
As incepe intîi cu finalul. Toate femeile trebuie sa fie acolo vreo 3 miliarde asa ca nu avem cum sa stim. Poate e una pe strada vecina care nu umbla dupa bani dar nu o vei intilni niciodata pentru ca lucrati in schimburi diferite.
Multe femei, mai multe decat barbati, sunt mai vulnerabile economic. Li se dau salarii mai mici (in general) iar daca au copii costa si ei. Deci nu ar fi de mirare ca li se dezvolta o constiinta pragmatica mai mult decat barbatilor. Intr-o tara misogina (nu spun care) ele se simt si mai amenintate. Relatiile amoroase pot fi pentru barbat placere pura pe cand pentru femeie de multe ori sunt umbrite de grija.
Pe linga asta, daca unul din noi a avut noroc ca in jurul lui sa fie numai pitzi mici sau daca i se pare ca strugurii sunt acri, tot la conclizia asta ajunge.
Ar fi bine daca si barbatii s-ar gindi mai mult la bani. Un exemplu clasic este cand doi "isi unesc viata". Fiecaruia dintre ei nu-i da mina sa-si cumpere o locuinta dar impreuna isi permit sa ia o garsoniera fitoasa. Isi construiesc viata in jurul acestui proiect, cu mutare din oras, serviciu, copii. Dupa citiva ani visul se spulbera, nu se inteleg. Nu e nicio problema se despart, fac partaj 50-50% la tot. O-o! Le-a scapat un mic amanunt. Au rupt violent, fara chip de intoarcere, relatia dar cu ce s-au ales de la partaj nu le mai ajunge de o locuinta, ci doar de o jumatate. Nu le ramane decat sa doarma sub cerul liber. Nasol?

Răspuns utilizator avertizat
| 2k18Tpu a răspuns:

Pentru că vreți numai sex, sex noi ce sa facem? Sa plângem după voi? laughing