| danyyyel a întrebat:

De ce frizerii folosesc intotdeauna pieten metalic si nu din material plastic?

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Frizerii folosesc intotdeauna piepten metalic si nu din material plastic?thinking

| Arthur a răspuns:

E adevarat ce a spus @FANATICK, materialul plastic electrizeaza parul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se electrizeaza si nu se deterioreaza la dezinfectare/sterilizare.

| User a răspuns:

De kiky ca miky nu'i acasa.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu n-am vazut pieptene metalic la frizerie, doar de plastic.

| Bishop a răspuns:

Pentru a-l putea steriliza. Adica sa-l dezinfecteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca materialul plastic electrizeaza parul?

| AllmaGirl a răspuns:

Ca e maio bun la descalcire si ca cel din plastic se rupe si se indoare dintii la majoritatea

| Progaming50 a răspuns:

Deoarece pieptenul metalic electrizeaza parul, iar cel de metal nu.Plasticul este conducator de electricitate, iar metalul nu.winkingFunda?

| AdnanaIoanaaa a răspuns:

Dureaza mai mult...lol.si acum e criza...laughing)laughing