| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma uit la inmormantari? am inceput sa ma imaginez moarta,. macar nu mai imi este teama

Răspuns Câştigător
| Denly a răspuns:

Trupul moare, dar tu nu.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca iti place sa le vezi

| AtateaConditii a răspuns:

Te atrage nefiinta. Si eu m-am imaginat moarta, cred ca toti ne imaginam la un moment dat sa vedem reactia celorlalti. Cand intru in cimitir ma simt asa ciudat, ca si cum mortii ar avea ciuda pe mine ca sunt vietongue.

| ElenaSA a răspuns:

Oamenii sunt fascinati de tema mortii de cand este lumea si pamantul. Pentru ca nu stim sigur cu exactitate ce se intampla dupa, daca ce vedem noi-adica un corp fara viata este finalul. Incearca sa nu mai pierzi atat timp cu gandurile asta, ca pierzi timp din viata reala.