| Lololol01 a întrebat:

De ce multi utilizatori TPU pun intrebari stupide si total lipsite de sens? (de exemplu, am vazut intrebarea : "De ce nu le cresc pasarilor radacini?") Si mai ales, de ce pun oare intrebarilea astea prostesti la categoria Stiinta si Filosofie?

Răspuns Câştigător
| Lovepoison a răspuns:

Vai, ne confruntam cu asa ceva zilnic... O cauza ar putea fi televizorul asta care macina mintile multor oameni din ziua de azi, si au multi impresia ca viata e presarata cu stelute cu lapte si miere cu fantezie si fericire vesnica. Poate acesti oameni au prea mult timp liber si nu stiu cum sa il foloseasca, poate simt ei in subconstientul lor ca e bine. Nu zic ca e gresit dar ar trebui sa isi dea seama ca viata e foarte grea si numai din cauza acestei ignorante si nepasari Romania a ajuns cum a ajuns. Un alt motiv ar fi faptul ca oamenii aceia sun foarte fitosi si nu mai stiu ce sa mai faca pentru a fi in centrul atentiei. Oamenii simplii, decenti si educati ar trebui sa fie apreciati cum se cuvine dar na, sunt saraci si tocilari, nu sunt o parte din societate ci sunt buni sa ne folosim de ei... Lumea nu stie sa aprecieze adevaratele valori, dar nu exista un model pentru noi, o persoana matura care sa ne scoata din mocirla! Si in legatura cu aceasta categorie, ei se cred mari filozofi si nu mai stiu cum sa atraga atentia, nu isi dau seama ca lumii nu le place acest gen de oameni! Lipsa de educatie de la parinti si lipsa de comunicare poate fi o cauza. Nu ar trebui sa judecam acesti oameni, poate cu timpul vor vedea cat de grea e viata si se vor maturiza

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca multi fac trolling, altii sunt prosti si mici!
.sa recunoastem. marea majoritate a celor de pe TPU nu au mai mult de 12 ani!
...nu ai obs ca dupa-amiaza(cand sunt la scoala toti ) pe site bate vantul?

| caractere a răspuns:

...e prosti...

| anna_1609 a răspuns:

Sunt plictisiti si nu au ce face