| UnBroken2016 a întrebat:

De ce naiba fetele nu pot fi directe si tot timpul spun rahaturi cu mai multe intelesuri? Cand spune °vreau putin timp singura ° si de fapt vrea sa vada daca incerci ca un disperat sa vezi daca are ceva sau nu. SI culmea, daca faci ce vrea ea vezi domne esti al naibii si nu iti pasa. De ce multe fac prostia asta? Nu este mai simplu sa iti spuna ca nu mai simte aceeasi atentie din partea ta? Ciudate mai sunt unele.

18 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dacă nu cauți unde trebuie...

| N0xEterniS a răspuns:

Mai umbla si cu ''subtil''...straight face

| DeathOfDreams a răspuns:

Este mai simplu să ți-o spună direct dar uneori, fetele nu vor asta. Nu vor să ți-o spună direct pentru că, ei bine, pentru că suntem complicate. Unele vor să fie descoperite dar totuşi, să nu spună nimic.

Sunt considerată o persoană al naibii de directă şi uneori mi se spune s-o iau mai uşor şi totuşi, recunosc că am momente când fac acelaşi lucru. Vreau ca persoana cealaltă să se preocupe şi printr-o minune să înțeleagă ce se întâmplă, dar totuşi nu vreau să-i cer sau reproşez asta. Pentru că dacă te preocupi, îți pasă. Şi fetele adora asta.

*Tocmai mi-a venit o idee de articol, în legătură cu complexitatea fetelor*

Dar uneori, e mult mai bine s-o spui direct, fără să te pierzi în tot felul de aberații şi să spui ceva şi-n realitate să aştepți ca cealaltă să descifreze.
Ăsta-i unu' dintre motivele pentru care sunt directă, exceptând dățile alea specifice fetelor. E ceva mult mai rațional şi nu complici ceea ce e simplu.

| UnBroken2016 explică (pentru DeathOfDreams):

Mie mi se pare ceva stupid asta. Am cunoscut cateva cupluri care s-au despartit din prostia asta. Ea se distanteaza mai mult sa vada daca el o cauta si culmea ca el intelege ca ea s-a saturat de el si rupea relatia. Deisgur ca ea nu spunea nimic, de ce sa para tembela.
°Unele vor să fie descoperite dar totuşi, să nu spună nimic.° Banal si copilaresc. CUm am zis, risti sa faci o prostie si pentru ce? Ca sa fii °descoperita°. Ma intreb aia care s-au despartit din prostia asta cum s-au simtit. Poate a fost o lectie buna asta.

| syd a răspuns:

Pentru ca sunt sexul inferior

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asa sunt unele fete, fetele sunt chiar complicate nu iti poti da seama ce vor si ce gandesc sunt milioane in lume n-ai de unde sa stii asta.

| writtennnns72 a răspuns:

O Doamne, asta ţi se pare naşpa? Bine că există fete care nu sunt directe, adică na, vouă vă plac fetele mai uşuratice, care cu o vorbă-două le puteţi aduce direct in dormitorul vostru.
Hai să fim serioşi, există multe motive pentru care fetele nu sunt directe sau nu dau răspunsuri.
Şi eu de multe ori ocolesc să dau răspunsuri, şi de ce? Ca să nu jignesc sau ca să nu fac pe cel de lângă mine să se simtă prost, dar nu e bine nici să dau speranţe false.
Dacă vezi că nu e sigură pe ea de răspuns şi îţi cere timp atunci mulţumeşte-te! Preferi să ai o iubită care nu ştie dacă vrea să fie cu tine? Dă-i timp să se gândească, grăbeşti prea mult lucrurile! Lasă totul să vină de la sine, graba strică treaba. Vrei o fată serioasă? Ia-ţi, dar să nu te mire faptul că o să ajungă într-o zi să ridice tonul la tine, mai bine iei una nesigură dar care să ţină la tine decât una directă dar cu aere de divă în cap.
Gândeşte-te mai bine, chiar dacă noi, fetele suntem mai complicate, o facem cu motive bine întemeiate!

| UnBroken2016 explică (pentru writtennnns72):

De ce nu ma mir ° o facem cu motive bine întemeiate ° laughing. Nu este despre mine intrebarea dar totusi ma interesa parerea altora. Eu nu as sta cu una de genul. Ori imi zice in fata ce vrea ori sa nu faca pe victima daca eu nu ghicesc in stele ce vrea.

°adică na, vouă vă plac fetele mai uşuratice, care cu o vorbă-două le puteţi aduce direct in dormitorul vostru.° Cineva trebuie sa iti faca o statuie, deja stii tot genul masculin de pe planeta, ptiu sa nu te deochi.

| writtennnns72 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Din răspunsul tău observ că nu eşti un om care este capabil să înţeleagă nimic, şi observ că mi-am pierdut din timp degeaba să îţi dau ţie un răspuns, care putea totuşi să te ajute într-o oarecare măsură.
În legătură cu statua, aş vrea să fie în oraşul în care locuiesc, mulţumesc. Îţi trimit o poză cu mine pe privat în caz de ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvintele sunt folosite pentru a ascunde gandurile.Imagineaza-ti daca i-ai putea auzi gandurile partenerei, daca toate acele cuvinte pe care nu le poate rosti, ti-ar exploda in fata! Ce dezastru s-ar crea!

| RAY a răspuns:

Nu doar femeile folosesc chestia asta si eu am folosit-o de curiozitate vrei sa stii daca chiar te iubeste,mintea feminina are un mare elefant care retine totul si de asta te pune la teste sa vada daca esti ok,desigur ca unele sunt ipocrite,false si joaca teatru dar ce putem face putem alege singur sau cu ele,fiecare face ce vrea, suntem animale numai cauta raspunsuri rationale in legatura cu omul, omul e o fiinta emotionala care actioneaza inconstient de multe ori nu rational, ipocrizia ne defineste indiferent de sex cu toti suntem la fel dar criticam pe alti, bafta

| T0T a răspuns:

Nu că sunt ciudate, ci disperate după atenție și dornice să vadă că te strofoci ca un cretin ca să le-o câștigi. Așa sunt majoritatea din păcate, de aceea am zis că nu sunt ciudate, iar eu evit asemenea specimene. Așa au devenit tot din cauza bărbaților care le pupă de obicei în fund. S-au obișnuit. Nu e doar vina lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut vreodata o pisica? Pisica cerseste atentie dar, in momentul in care intinzi mana sa o mangai, ea se va retrage. Face acest lucru instinctiv tocmai ca sa provoace o reactie in creierul tau, care sa te determine sa faci ce doreste ea. Pe acelasi principiu simplu functioneaza si femeile. Diferenta majora fiind ca femeile au mai putine sfarcuri si mai putina blana. Bine, unele...

| T0T a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Acel "complicate" de fapt e ce am zis mai sus, "disperate după atenție". Fii sinceră, dacă un băiat ar fi și el "complicat" ți-ai mai pierde timpul cu el?

| UnBroken2016 explică (pentru T0T):

De aia sunt baieti si fete nu fete si fete. Daca si baietii ar fi ca fetele, nu cred ca ele si-ar batea capul atat laughing.

| T0T a răspuns (pentru writtennnns72):

O fată care știe exact ce vrea și ce simte de ce ar avea nevoie de timp să se gândească? Aceeași întrebare pe care am pus-o mai sus și pentru tine.

| writtennnns72 a răspuns (pentru T0T):

N-are sens ce spui. Oamenii sunt diferiţi, nu am spus că toate fetele sunt la fel, există şi fete care sunt directe şi spun totul în momentul respectiv, nu toate au nevoie de timp să se gândească pentru a da un răspuns.

| T0T a răspuns (pentru writtennnns72):

Și pe acest om îl deranjează asta la acele fete, ca și pe mine și pe bună dreptate. Logic că oamenii sunt diferiți dar putem să ne dăm cu părerea cum ar trebui aceștia să procedeze, iar din punctul meu de vedere cel mai bine e să fie direcți în mai toate situațiile. Este ilogic și inutil să complici o situație, dar cine știe poate sunt oameni pe care îi satisface când li se dă prea multă atenție(cum cel care a pus întrebarea a observat asta la prea multe fete iar asta nu mi se pare nici pe departe o calitate). Un om care este nehotărât înseamnă că nu vrea acel lucru într-adevăr și dacă implică asta alt om mai bine să îl definitiveze cât mai repede. Tu într-un fel ai evitat să îmi dai un răspuns la prima mea întrebare, asta după ce ai ținut partea "complicatelor". Normal că totul își pierde din sens dacă te ferești să dai un răspuns.