| Calinizvoru a întrebat:

De ce nu e bine sa fie mizerie in casa?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Că are tendința să se adune, să se împrăștie și să reflecte, plus să influențeze interiorul.

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca daca in casa ai mizerie vei acumula microbi si bacteri care iti vor afecta organismul si sanatatea.
Casa ta este la fel cum esti tu daca nu iti respecti locuinta in care stai nu te respecti pe tine.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca te imbolnavesti. Iar oamenii religiosi vorbesc o alta limba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asta te afecteaza intr-un fel si pe tine... Ca psihic, chiar daca nu iti dai seama...
Una e cand vezi mizerie si alta e cand vezi curat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-a lungul timpului am observat că persoanele care stau în mizerie le place să stea așa.
Eu, unul, la 2 sau 3 zile, dimineața, dau cu mopul prin toată casa, șterg praful.

| DorelExpertu a răspuns:

Ca dupa trebuie' sa faci curat tot tu.
Iar asta e naspa.

| Robert160 a răspuns:

Poate fi dar nu multă

| Anonim820 a răspuns:

Ca prinde viata si te devoreaza