| 334499 a întrebat:

De ce oare detinutii nu primesc consiliere psihologica la eliberare? Astept raspunsuri de la toata lumea si de orice felwinking

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna! Care ar fi rostul unei consilierii psihologice la detinuti?
Marea majoritate sunt recidivisti si isi accepta soarta care pana la urma,ei insisi,si au facut o.
Nu inteleg de ce ar trebui consiliati,atata timp cat stiu foarte bine ce urmeaza sa faca dupa ce ies!
Marea majoritate se intorc inapoi la puscarie,intr un timp,relativ scurt, din pacate.
Asta e, traim vremuri grele.
Succes!