| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe TPU emoticoanele (tastate corect si cu spatii lasate intre ele) uneori apar ca EMOTICOANE, alteori ca TEXT? thinking E ca la ruleta ruseasca, niciodata nu stii ce va iesi. oh go on

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

NOname - atunci cand pui la o replica un link, nu ti se va mai salva niciun emoticon. Exemplele pe care le-ai dat tu, contin cate-un link fiecare, deci asta e cauza.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca sa va dati mai bine seama la ce ma refer, am sa va dau cateva exemple:
http://www.tpu.ro/......vision-in/ - in aceasta intrebare ";) " - imi apare ca text);
http://www.tpu.ro/muzica/cine-a-castigat-la-eurovizion-si-cu-ce-piesa/ - aici, in ultimul raspuns de-al meu n-au aparut: =D>, [-O-;
http://www.tpu.ro/......-funditza/ - aici in raspunsul meu, la fel, nu apare una dintre cele mai simple emoticoane - ";) ".
De ce? :-? :-? Chiar nu-mi dau seama... :-?
Ajutor! [-O< ~X( :-t :((

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe mine nu mă încântă şi nu le folosesc.
Pa, pa.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am observat, deşi nu folosesc emoticoane... Din cauza asta m-am dezobişnuit să mai pun două puncte : fiindcă odată mi-a apărut tongue deşi nu intenţionasem...

| emy a răspuns:

Sincer, nu stiu, pentru ca nu le folosesc.

| portocalăăă a răspuns:

Pentru ca.TPU nu citeste toate emoticoanele, deci emoticoane din astea big grin laughing thinking oh go on sad puppy dog eyeswinking iti vor iesi.
In schimb astea ceva mai complicate :X waiting.nu cred ca vor iesi.
sper ca te-am ajutat:*

| MosCraciun a răspuns:

Pentru ca asa apar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte folositoare intrebare si raspunsurile! Cu aceasta ocazie am aflat si eu cum sta treaba cu emoticonurile. Mersi, NOname!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un link cu un emoticon nu se potrivesc. asa ca ori folosesti un link, ori un emoticon...

| crisina_2187 a răspuns:

Da bine!broken heart