| RazvanZmole a întrebat:

De ce teroristii tot atacã Franta?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Din cate stiu Franta avea colonii pe pamantul unde acum se afla Siria si Libia, dupa nu stiu ce naiba au facut, cum au desenat ei granitele sau ce naiba au facut ca i-au amestecat pe aia(erau de mai multe religii si nu se suportau intre ei) si era foarte greu sa paraseasca tara... Cred ca primele atentate erau din razbunare, dar acum eu zic ca-s din prostie si incapatanare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza celor care conduc acum Franta. Si mai ales a celor care au condus-o de-a lungul anilor.

| Drimmero a răspuns:

Au interese mari de tot, dar sunt natarai, Franta chiar are securitate maxima. Dar stii cum e, din atatea milioane de musulmani din tara lor, e suficient sa fie 100 de teroristi din toti aia de acolo. Teroristii stau raspanditi, nu-i poti prinde oricum.

| MistretulPufos a răspuns:

In Africa sunt atentate in fiecare zi, da' de ei nu ii pasa nimanui