| ZoZoHeart a întrebat:

De ce toata lumea crede ca cel mai frumos lucru din viata e copilaria?
Argumentati. (eu sunt cu totul de alta parerehee hee)

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu trebuie să generalizăm şi să spunem că absolut toată lumea are aceeaşi părere. În fapt, totul constă în experienţele şi lucrurile de care ai avut parte la acea vârstă. Eu, personal, cred că am avut o copilărie mai mult decât grozavă şi prefer să o consider cea mai frumoasă parte a vieţii mele de până acum.
Totuşi, există şi unele persoane ca tine, de exemplu, care poate nu au trecut prin întâmplări extraordinare sau marcante la acea vârstă, şi pe care copilăria nu a impresionat-o în mod deosebit.
De aceea tind să considere că există şi alte lucruri mai bune în viaţă. Chiar şi aşa, eşti liberă să ai orice părere îţi doreşti!
Sper că te-am lămurit!

| emima a răspuns:

Pentru ca atunciesti lipsit de toate grijile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care au avut copilarie si nu sunt traumatizati, este. Pentru ca parintii si apropiatii te sprijina si muncesc in locul tau.

| pitiqtsa a răspuns:

Pentru ca atunci cand esti copil nu ai nici o grija! decat mananci, te joki, etc...dar nu stai sa te gandesty ba ce mananc maine sau ce i dau sa manance la copil sau alte chestii! nu trebuie sa te duci la munk...etc etc