| AdioTPU a întrebat:

De ce unii oameni sunt plini de contradicții? Vine asta din firea duplicitară sau ipocrizie?
De exemplu un om care ar trebui sa fie un exemplu de conduită și morală în societate, cum ar fi un episcop, că tot au prezentat cei de la Recorder un caz, care afirmă că pentru el contează inteligenta și sufletul bun al unei persoane reușind într-o oarecare măsură să vadă calitățile bune și să le aprecieze dar pe de altă parte caută prietenia și compania unor interlopi-infractori, rău famați și e atras de pițipoance.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Pentru că a fi preot, episcop și alte de-astea clericale, a devenit o meserie ca oricare.
Nu mai e o determinare, o vocație, o dăruire pe viață, decât la foarte puțini. În rest, e preot doar cât are hainele preoțești pe el.
În rest, nu.

5 răspunsuri:
| shiningcrown a răspuns:

Tot nu ai scăpat de trauma cu preotul boss? laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai ales cel mai prost exemplu asta cu popii. Sunt unii din cei mai ipocriți.

| DragosBira a răspuns:

Uite și preotul care face prosti si nu-și respectă sutana. laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Și cum îți afecteaza asta viața spirituală mai exact? Iisus a zis să nu judecăm păcatele altor oameni pentru că și noi la randul nostru vom fi judecați pentru păcatele noastre.

Un creștin adevărat și iubitor in loc sa judece si sa arunce cu pietre s-ar ruga pentru cei invinsi de diavol.

| RAY a răspuns:

Români sunt toti sfinți in credinta dar draci in fapte