| raliike a întrebat:

De ce viata asa e complicata si lumea trebuie sa traga de timp si sa te minta pana sa afli adevarul? De ce nu poate sa iti spun simplu, te iubesc sau nu vreau sa mai vorbim si asta e

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta ce e, intrebare?
Viata nu e asa complicata, iar lumea nu trebuie sa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu toti au curajul sa fie directi si sa spuna adevarul in față.
Stii vorba: adevarul doare.
Unii prefere sa il spuna in mod diplomat si cu menajamente, subtil sau sa o ia pe ocolite, vorba aceea, ca sa nu raneasca persoana aceea sau se tem de reactia ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sa iti spun simplu, te iubesc sau nu vreau sa mai vorbim.
De ce nu poți tu, sau cine nu poate? Cum să tragă de timp?

| 1997onur a răspuns:

Uni oamenii nu au curajul sa spuna adevarul preferă alte metode.