| anonim_4396 a întrebat:

De ce Windows XP este încă folosit de mulți oameni?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Simplu! Pentru ca acei oameni urasc necunoscutul iar cand se obisnuiesc cu ceva nu mai vor sa schimbe nimic la ea! Ex. : de ce sa-si bata capul cu ceva sau sa mai piarda din timpul lor cand sunt foarte multumiti de ceea ce au? Ei iubesc viata simpla si urasc complicatiile! De obicei acesti oameni au varsta medie sau peste medie! Cand ajungi la o varsta, te pisi pe tot ce este nou si ramai cu ce ai daca nu iti face probleme... nu mai esti interesat de nou si mai bun, daca tu oricum nu ai nevoie de ceva mai bun!
La fel si cu telefoanele: foarte multi inca folosesc telefoane cu butoane si nu le plac smartphon-urile! De ce? Aceeasi explicatie ca la xp.