| anonim_4396 a întrebat:

Deci ma enerveaza ca toti spun ca in alte tari(cred ca japonia) in oameni exista chakra(eu stiu ce-o fi aia) faci niste semne si apar niste vraji(ca la Narutorolling on the floor)e adevarat? Eu nu cred! Daca e adevarat dati-mi mai multe detalii!

Răspuns Câştigător
| AlxMro a răspuns:

Nu este adevarat. Chackra exista totusi sub o forma mai ampla si se numeste ki. Ki--> energie. Acest ki este o armonizare a tuturor energiilor ce se afla in noi. Nu este ceva ezoteric precum vrajile, pur si simplu este o manifestatie pe care, cateodata, fara sa ne dam seama cu toti o avem. Ei bine cand, esti cu corpul, cu spiritul si cu mintea in acelasi loc atunci iti dezvalui ki-ul. Care nu se manifesta prin putere ca Superman sau prin abilitate de zbor.

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Chakra asta ca să te lămureşti ce e aia. Normal că nu apar nişte vrăji, sunt doar oameni cu prea multă imaginaţie care te'au enervat cu asta.
Succes!

| positivity a răspuns:

Bună.
Fiecare crede în anumite lucruri ce unii nu le înţeleg. Sincer, eu cred în aşa ceva, mai exact în chakra; dar ştiu că niciodată nu voi putea face ceea ce face Naruto. =)
'' Naruto '' este doar un anime, foarte interesant; iar dacă nu l-ai văzut, poate că ar trebui să te uiţi. Sunt sigură că îţi va plăcea.

O zi bună.

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Nu, dar am vrea big grin

| XDeiutzaX a răspuns:

Ce?
Ai probleme?