| DjTactumare a întrebat:

Doamne iarta-ma dar trebuie sa ma dezmeticesc si vreau sa vad ce scrie prea iubitii mei colegi despre urmatoarele,
Cel ce varsa singele omului i se v-a varsa singele lui in locul aceluia, caci am facut pe om dupa chipul lui Dumnezeu.
Ce anume vrea sa insemne aceste cuvinte, daca eu ucid pe cineva sa fiu ucis in numele celui pe care l-am ucis, adica pedeapsa cu moartea pentru moarte?

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Adica,omul a fost facut dupa chipul lui Dumnezeu, daca tu ucizi un om, asta inseamna ca te ucizi pe tine.Deoarece toti suntem la fel, semenii lui Dumnezeu.Omori un om,iar sangele lui se varsa ca si cum ar fi al tau,deoarece suntem frati de sange,creati toti dupa o persoana.Iar la urma urmei, Tatal ne va pedepsi pe toti, precum greselile noastre asa vom fi pedepsiti si noi cand ajungem la judecata.