| anonim_4396 a întrebat:

Dragii mei admini, dragi. Eu stiu foarte bine cind trebuie sa scriu cu litera mare sau nu, cind sa pun virgula sau punct, etc. Inca o data merci beaucoup, darigii mei admini, pentru grija voastra parinteasca, de a-mi spune cind sa scriu cu litere mari sau mici si de a-mi da lectii de gramatica. Fara voi as fi fost semianalfabet. Sint foarte bucuros ca nu pot scoate in evidenta o remarca... sint foarte bucuros ca nu pot "intari" o fraza folosind litere mari (pe care daca o rosteam, aveam mai multe posibilitati de a o scoate in evidenta, nu-i asa?). Sinteti geniali dragii mei admini big grin Din tot internetul asta mare, nu am mai vazut asa ceva. Peste toti sint agramati care-ti zgiriie creierul cu prostia lor, da' n-am vazut adminii sa vina cu idei geniale.
P. S. Ma gindesc si eu ca prostu, acum poate v-am suparat si-mi stergeti si contul, ca doar cine administreaza site-ul e un mic zeu local, bla bla bla si bla bla bla big grin

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa inteleg ca nu ai putut posta? pana acum nu mi s-a intamplat. am sa incerc sa fac cateva greseli sa vad daca ma lasa... Oricum s-a vorbit atata despre corectitudinea gramaticala incat... Unii pro, altii contra - dar vad ca s-a lamurit problema. Cat de cat corect gramatical trebuie sa scrii ca sa poti publica.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clara multumesc, asa e. Inainte de "etc" nu se pune virgula si nici inainte de "si". De fapt dupa ce postez, cind revin mai descopar si eu greseli, dar ce sa-i faci, sint inerente. Cele mai dese sint caracterele incurcate din cauza ca tastez in viteza. E sint si eu om laughing
Sper sa apuci sa citesti, inainte sa stearga Raluca pagina asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Well, apreciez faptul ca mi-ai raspuns. Evident, "dragi admini" era o ironie, avind in vedere ca nu comunicam si deci nu am cum sa va cunosc. Aici sint in dezavantaj, deoarece voi ne cititi noua (celorlati membrii TPU) comentariile si certurile, astfel ajungind sa ne cunoasteti. Deesigur in aceeasi masura in care ajungem sa ne cunoastem si noi intre noi.
Si acum privitor la problema discutata. In ferestruica se vad mai putn de trei rinduri, macar mareste dimensiunea sa vedem cinci rinduri si tot ar fi ceva.
In ceeace priveste textele editate de utilizatori. Creaza doua tipuri de acces.
Unul pentru cei noi si cei care deja au conturi de mai multa vreme dar care fac greseli din nestiinta si carora le apare fereastra de atentionare si nu li se accepta nici textele scrise cu majuscule.
Si unul pentru utilizatorii vechi, pe care adminii au avut timp sa-i cunoasca si stiu ca fac greseli neintentionat si nu din nestiinta. Lor nu este necesar sa le apara o fereastra de atentionare si le poate fi lasat liberul arbitru, de a folosi caractere mari, atunci cind considera necesar.
Si evident, nu am nimic impotriva sa stergi ce s-a postat acum.
Imi pare bine ca am putut sta de vorba si poate se mai ivesc ocazii. Sper ca nu esti suparata, mie mi-a trecut inca de aseara happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci mesajul anterior este pentru Raluca, pentru ca evident, am uitat sa specific in deschidere laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum pentru Emil. Mai Emile, nu era cazul sa spui asta acum, deoarece mesajul Ralucai era ceva serios. Deci ai fost deplasat sa stii. Dar si eu sint deplasat de fel, asa ca subscriu si daca Raluca o sa se hotarasca sa puna o poza cu ea, eventual topless, voi fi cit se poate de incintat. De fapt toate gagicile ar trebui sa procedeze asa rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am bagat de seam ca se poate edita rolling on the floor
mariana sint calm, la servici se intreaba toti de ce sint asa de calm laughing