| Irina19 a întrebat:

Fetelor voi va epilati pe picioare mai sus de genunchi? Nu m-am epilat niciodata in partea aia pentru ca nu prea am par, dar si ceilalti imi ziceau sa nu ma epilez.Am vazut o publicitate despre aparatul de ras Venus(de care ma folosesc si eu) si arata cum epileaza si mai sus de genunchi, si ma gindesc, sa fac si eu asta oare? E cam dezgustator cand atingi piciorul si te zgiriie nu?

Va multumesc pentru atentie!

Răspuns Câştigător
| ana_5516 a răspuns:

Eu una ma fac cu epilatorul, am folosit si aparatul de ras de la Venus si sa stii ca te zgarie de loc sunt foarte bune. Eu as zice sa te faci si mai sus chiar daca nu prea ai ce, dar fiecare fir conteaza.

8 răspunsuri:
| BellsC a răspuns:

Poi ...eu o fac mai mult vara Ca port pantaloni scurti.
Nu mi se pare dezgustator ca`i dai si tu cu grija si baba sufera la frumusete asa ca...

Răspuns utilizator avertizat
| Mx3 a răspuns:

Depinde de fiecare. Persoanele mai blonde nu se epileaza pentru ca nu se vede sau pur si simplu le creste foarte putin. Dar daca esti bruneta si se vede, epileaza-te. Dar daca nu prea ai par, nu are rost sa iti complici viata si mai multhappy Tine minte ca vara se vede in soare si cel mai mic par, asa ca ar fi bine sa te epilezi daca esti constienta ca iti straluceste parul in soare happy Aveam o colega foarte blonda si nu se epila mai sus de genunchi pentru ca nu avea par(asa spunea ea si asa se si vedea in camera) dar o data, intr-o vara, am ramas socata cand am vazut cum straluceau niste firisoare blonde pe coapsele ei. So...alegerea e a ta. Poti sa iti gasesti un salon e cosmetica si sa te epileze cu ceara. Te va tine extraordinar de mult timp, mai ales ca spui ca ai putin par. Si asa scapi pentru o luna de vara de ras. Baftahappy

| adela93 a răspuns:

Eu ma epilez peste tot. Si mai sus de genunchi.

| Bubbles a răspuns:

Nu te epila mai sus ca daca parul tau nu se vede nu are rost...in plus daca te epilezii ma sus de genunchi iti va creste parul mai des si atunci se va vedea....nu fa ca mine ca vei regreta...

| elena99girl a răspuns:

Hmm. eu ma fac cu bigul thinking si ceara sa stii ca te obisnuiesti cu durereawinking sa stii ca nu e dezgustator! dar cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceara e cel mai bine.O sa ai o piele extrem de fina si de placuta la atingere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare la inceput. Da daca continui sa te faci tot cu el o sa ajungi sa nu mai simti nimic. Asa a fost si la mine. Da eu zic sa nu te faci mai sus de genunchi daca nu se vede parul. De exemplu la mine se vede si trebuie sa ma fac.