| Meme10Memu a întrebat:

Dupa atatea ploi ati gasit hribi in vara asta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am găsit la țigănci în piață.
Ele nu aveau bani să plătească un loc la tarabă.
Stăteau pe marginea trotuarului care duce în hală.
Tot cam la o jumătate de oră venea milițianul înpreună cu un gealat îmbrăcat complet în negru ca dracu. și înarmat până în dinți și le hușuia să plece că pertubă ordinea publică, vânzând de pe trotuar. Ele se refugiau prin niște cotloane ale clădirii, unde se adună gunoaiele și ieșeau apoi din nou să vândă la trecători, să poată duce seara la copii o bucată de pâine. Noroc cu ploile.
Dumnezeu să îl apere pe rege ( și pe Dragnea), săracul poate să cerșească ( proverb UK)