| Sp3ciaL0pS a întrebat:

E adevarat ca Statele unite se cred Buricul pamantului? Si daca se cred de ce?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pana la urma nu depaseste nivelul de trai ca in tarile europene precum Spania, Italia, Germania, Finlanda... si acolo e saracie acum, salariile fiind de 1000$ - in Europa 1000€ e mai mult. Moneda europeana e mai puternica decat cea americana, lira sterlina e mai buna decat cea europeana si pana la urma sa creada ce vor ei, unica diferenta e ca pe acolo se gasesc putini tigani din Romania iar in europa se extind ca raia.

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu stiu ce se cred Statele, dar Yellowstone ar putea fi considerat buricul pamantului... cred ca e cea mai mare gaura catre viscerele fierbinti ale planetei, sper ca e "vindecat" cum trebuie!
(Am revazut de curand "2012")

| cristimihailov a răspuns:

Pentru ca este o tara mare, care are si resurse si putere militara si de asemenea au si dolarul. Plus valorile pe care ei le-ar promova (nu si respecta de multe ori) se presupune ca sunt democratice. Plus propaganda la greu.

Daca te simti cel mai smecher din clasa, chiar esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Think...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din diverse puncte de vedere, chiar sunt. Din păcate.

Se cred ce-i mai importanţi fiindcă asta vor toate ţările importante din Europa. Ăsta a fost scopul încă din anii 1700.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, aici depinde din ce parte vezi globul pamantesc. In vederea politicii, se crede asa, deoarece toata limba engleza este raspandita in orice tara, si, este si o tara destul de baza.