| anonim_4396 a întrebat:

E Facebook-ul demodat/învechit?
Întreb asta, deoarece tot mai mulți afirma acest lucru.
Din ce motive ar fi demodat?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E prost gandit.
Se reflecta inteligenta lui Zuckerberg in el.
Ar fi mers mult si bine, daca nu il umpleau 70% cu reclame, 20% cu continut irelevant.
Adica mi se pare grav ca pe o platforma de socializare, sa nu-ti apara postarile prietenilor deloc, in timp ce-ti apar grupuri cu glume americane din 98, clipuri cu fazani si societati noname de asigurari.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei sa faci o afacere si vrei sa o promovezi recomand
google ads
olx
meta business Facebook
publi24
dupa cum vezi Facebook a scazut, de asta multi nici mai investesc asa mult, plus ca stau multe pers in varsta aia nu aduc venituri pentru Facebook, dar poti alege varsta, locatia, distanta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Facebook a devenit o unealta pentru popaganda... de orice fel si din orice directie...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

Nu e invechit, dar nu e pentru tineri.

| dullcat a răspuns:

E inca actual.

| relian a răspuns:

Nui demodat nici invechit, e chiar bun.Inainte era yahoo, acolo oamenii comunicau, avea si messenger, dar nu stiu de ce s-au lasat de jobul asta.
Fb este f bun, este stabil, poti cauta pe cineva acolo, eu zic ca e bine asa, este un loc care nu se schimba peste noapte.Nr de telefon il schimbi, mai stiu eu ce email, dar Facebook il tii acolo, este de ajutor, util, eu asa il vad.

| blackann a răspuns:

Da, numai pensionarii il mai folosesc si cei ce nu au viata si stau toata ziua acasa cu, copiii. le fac poze cand mananca si dupa le posteaza. la fel si cand sunt pe olita sau dorm sau sar in pat sau se joaca in mocirla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o rețea plicticoasă. WhatsApp-ul și YouTube-ul sunt viitorul.

| DaciaRomania a răspuns:

E foarte bun și actual

| Ararat a răspuns:

Pentru oamenii de aici nu e invechit. Cei care stau pe Facebook stau si pe TPU. Pentru tineri este.

| Michele7 a răspuns:

Nu este învechit, singurul lucru învechit este mintea închisă a cuiva care crede asta. De obicei este la alegerea ta să stai pe o anumită aplicația din lejeritate. happy În 2011/2012 tot ăștia sau alte minți înguste spuneau că "dacă nu ai Facebook nu exiști". confused

| floruits a răspuns:

Bună! happy
Nu chiar este învechit Facebook-ul.
Dar nu este pentru tineri.
Oamenii îl cred demodat doarece majoritatea platformei sunt adulți.
Sper că te-am ajutat!

| dominoSS9 a răspuns:

Pai, are o varsta. Asta nu il face rau, dar cu timpul apar din ce in ce mai multe retele de socializare (Instagram, tik-tok, snapchat etc.), iar investitiile in Facebook scad. Deci, indiferent, Facebook-ul ramane o retea extrem de populata, doar ca tinerii au mai multe retele de socializare prioritare fata de Facebook, ceea ce da oarecum titlul Facebook-ului de "invechit"